Duben

1.4. V oblasti zdravotnictví nastala od 1. dubna dlouho očekávaná změna. Podle novely zákona o veřejném zdravotním pojištění už nemusejí rodiče dětí v ordinacích jejich praktických lékařů hradit třicetikorunový poplatek.

Úřady vydávají zbrusu nové pasy. Jejich součástí je kromě naskenovaného obličeje i otisk prstu a elektronický podpis.

11.4. Tragická dopravní nehoda se stala v centru Kladna. Na křižovatce ulic Cyrila Boudy a Petra Bezruče se srazil policejní automobil a osobní vozidlo. Policisté místem nehody projížděli, když na semaforu svítila červená a měli zapnuté majáky. Řidička osobního automobilu později podlehla mnohačetným poraněním ve střešovické nemocnici.

20.4. Lidé z Kladenska, Slánska a okolí už s akutními zubními problémy musejí dojíždět do Prahy. Pro pacienty byla otevřena městská zubní pohotovost v bývalých kasárnách Lidice.

25.4. Obec Libušín a louku pod kostelíkem sv. Jiřího již poosmnácté obsadilo mnohočetné rytířstvo a tisíce diváků. Uskutečnil se zde další ročník tradiční libušínské bitvy.

Květen

9.5. Zřejmě vinou sedmadvacetiletého řidiče modrého osobního vozu Lada došlo na nechráněném železničním přejezdu mezi obcemi Páleček a Klobuky k vážné dopravní nehodě, při které se vážně zranili tři lidé.

12.5. Dětský domov ve Stochově – detašované pracoviště kladenského dětského domova, který v původní podobě sloužil svému účelu od roku 1984, byl kompletně opraven. Zhruba dvacet dětí ve věku od šesti měsíců věku do zpravidla tří let si nyní užívá překrásné útulné rodinné bydlení. Rekonstrukce stála zhruba 4 miliony korun.

17.5. Vraždu v pekárenské ubytovně v ulici U Masokombinátu v Kladně začali vyšetřovat středočeští kriminalisté. Šestadvacetiletý cizinec zde usmrtil svou dvaadvacetiletou přítelkyni. Krajský soud ho v listopadu poslal na 17 let do vězení.

18.5. Začala plánovaná výluka na trase mezi Kladnem a Prahou, nastaly změny v jízdních řádech. Vlaky nejprve končily na pražském nádraží v Dejvicích a později na provizorní zastávce v Gymnasijní ulici.

20.5. Další Den s Deníkem se uskutečnil na Floriánském náměstí v centru Kladna. Při odpoledni plném zábavy návštěvníci zhlédli řadu tanečních a hudebních vystoupení, prohlédli si historické vozy a mohli na vlastní oči vidět, jak vypadá zásah psovodů Městské policie Kladno. Ve vážnějším duchu se nesla debata o plánované výstavbě obchodního komplexu.

24.5. Sbor dobrovolných hasičů Velvary oslavil 145. výročí existence. Je to nestarší dobrovolný sbor v republice.

26.5. Sedm obcí z Kladenska a Slánska se připojilo k celostátnímu protestu proti daňové diskriminaci. Pod cedulemi označujícími začátek obce se objevily tabule s nápisem Daňově diskriminovaná obec. Cílem akce bylo donutit stát lépe přerozdělovat peníze ze sdílených daní.

Pavel Dezider Mezei a Ivan Wait, známí spíše podle svých původních příjmení jako bratři Olahové, se vydírání provozovatelů kladenských podniků Harlequin, Devil a Marvin nedopustili. Tak rozhodl senát Okresního soudu v Kladně, který nad dvojicí jmenovaných sourozenců vynesl v pořadí už třetí osvobozující rozsudek.

27.5. Mohutný požár zachvátil v noci výrobní halu nacházející se v průmyslové části Kladna. Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu na elektrickém vedení. Majitel objektu vyčíslil škodu na pět milionů korun. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit majetek v hodnotě 100 milionů korun.