Tentokrát byla přepadena prodejna Mix Jeans, kde maskovaný muž pod pohrůžkou použití střelné zbraně donutil prodavačku vydat tržbu. „Namířil na mě zbraň a řekl, že chce peníze. Ten den jsme zrovna měli největší tržbu za celý měsíc, takže jsem se mu pokusila dát jen část peněz. On ale řekl, že je to málo. Měla jsem strach, a tak jsem mu dala i zbytek. Byl dost divný, ještě mi za to poděkoval,“ popsala událost přepadená žena.

„Poškozená mu v obavě o svůj život vydala finanční hotovost ve výši 45 tisíc korun. Pachatel si je uložil do kapsy a z místa odešel. K jeho popisu bylo zjištěno, že byl ve věku mezi 30 a 35 lety a hovořil česky. Měřil asi 180 centimetrů, byl oblečen do černé mikiny nebo bundy s kapucí, kterou měl v době přepadení stále na hlavě. Po pachateli loupeže policisté pátrají,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Prodavačka k jeho popisu ještě dodala, že po celou dobu měl pachatel nos i ústa zakrytá šátkem s lebkami. „Při výslechu, když jsme s policisty hovořili o jeho zbrani, jsem začala pochybovat o tom, jestli byla pravá. V té chvíli jsem na to ale nemyslela. Když jste v obchodě sama s maskovaným mužem a proti sobě máte namířenou hlaveň, příliš nepochybujete o tom, že by to mohla být maketa,“ řekla.

Podle přepadené je však na tomto případu nejtragičtější, že událost má minimálně dva svědky. Navíc podle jejich tvrzení pachatel vypadal jako nešika. Ještě před vstupem do obchodu mu prý na schodech zbraň upadla. „Zaměstnavatel mi říkal, že se ho včera přišli zeptat minimálně dva lidé, zdali se tu něco nestalo. Je pravda, že v půl šesté už je venku poměrně tma a zima, ale někteří lidé tu přesto ještě chodí a do krámu je velice dobře vidět, takže asi musí být nějací svědci. O to víc mi přijde neuvěřitelné, že nikdo z nich nemohl zvednout mobil a zavolat policii,“ dodala žena.