Jak potvrdila krátce po 17. hodině mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková, byl tento volič za celý den jedním jediným, který speciální stan k volbě prezidenta v Kladně využil.

Stanoviště pro voliče z auta, kteří mají potvrzení od hygieniků, že musí zůstat kvůli onemocnění koronavirem v izolaci, postavili v Kladně hasiči ve středu brzy ráno přímo před svým areálem v ulici Jana Palacha.

Ani v největším středočeském městě nepředpokládají členové drive in týmů s velkým množstvím této skupiny voličů, přesto s nimi v pravidlech ministerstvo i letos počítá a chce předejít tomu, aby tito nemocní nebyli ve volbách znevýhodněni.

Jak potvrdila mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová, karantény jako takové se aktuálně nevydávají. „Většina nemocných se obrací na své praktické lékaře, kteří dají svým pacientům potvrzení, pokud se někdo obrátí na hygieniky, potvrzení o tom, že je covid pozitivní, od nás také dostane,“ sdělila Šalamunová a dodala, že na Kladensku se do středeční 10 hodiny na hygieniky s tímto požadavkem nikdo neobrátil.

Objednání přenosné volební urny 

Kdo hlasování z auta nemůže využít a musí zůstat doma, může si do 12. ledna objednat domů přenosnou volební schránku.

Mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková dodala, že pokud se uskuteční i druhé kolo prezidentské volby, hasiči si vše zopakují ještě i ve středu 25. ledna.