Byl zde totiž spuštěn zatím pilotní projekt s názvem Děti v silničním provozu, jenž má zkvalitňovat a prohlubovat vědomosti dětí v dopravní výchově. Kromě hraček se budou malí Kladeňáci učit také pomocí časopisu Bezpečně do školy, navíc za nimi do školky bude pravidelně docházet policistkapreventivně informační skupiny.

„Pomocí her a testů budeme dětem prohlubovat teoretické a později i praktické znalosti. Na konci školního roku si žáčci vyzkouší získané znalosti na dopravním hřišti,“ řekla Kladenskému deníku policejní mluvčí Michaela Nováková.

Školku navštívili zástupci dvou tvůrců tohoto projektu, a sice za policii Jaroslav Hausknecht, zástupce vedoucího a primátor města Dan Jiránek. Společně předali budoucím školákům velké dopravní značky, funkční semafor a velký koberec s motivy ulic. Zároveň se dětí přeptali, jaké znají cedule. O vtipné odpovědi nebyla nouze.

„To je přechod pro otce,“ zvolal chlapec při pohledu na značení ukazující přechod pro chodce. Jak řekla ředitelka mateřské školy Jana Jiskrová, jejich zařízení bylo vybráno také z toho důvodu, že se poblíž nachází dopravní hřiště. „Policisté k nám řadu let jezdí na Den dětí, čili už to tu znají,“ vysvětlila ředitelka.

Dopravní výchovu ve školce absolvuje zhruba padesát dětí. „Když slyším po prázdninách kolik bylo na silnicích nehod a kolik dětí na to doplatilo, musím říci, že je velmi důležité, aby už v předškolním věku znaly pravidla silničního provozu a také je dodržovaly,“ uvedla ředitelka školky Jana Jiskrová.