Nic na tom nezměnila ani středeční valná hromada klubu, která měla mimo jiné určit směr, kudy spor urovnat. Skončila vzápětí poté, co začala. Jaromír Jágr st. totiž neměl potřebné svolení svého syna a majoritního vlastníka klubu Jaromíra Jágra ml. rozhodovat za společnost Hokej Kladno. Proto se valná hromada konat nemohla a byla odsunuta až na dobu, kdy se nejslavnější český hokejista vrátí domů ze zámoří. Zastupiteli navržený jednatel za město, bývalý hokejista Pavel Patera, tak zatím nemohl být jmenován do své nové funkce.

Podle kladenského primátora Milana Volfa jsou nedostatky ve vyúčtování faktur ve společnosti Hokej Kladno závažné. „Pokud by zastupitelé po provedené kontrole dále dotace uvolňovali, mohli by se dostat do střetu se zákonem. Nemohli jsme postupovat jinak, než dotace pozastavit dokud nebude zjednána náprava," řekl primátor.

„Do hokeje dáváme ročně třicet milionů korun. Klub od města dostal za první ligu stejné peníze jako za extraligu. Za několik posledních let se jedná už o stovky milionů korun. Ani mládež není na takové úrovni, na jaké by měla být. Neseme za to zodpovědnost. Peníze v rozpočtu připraveny máme, ale chceme, aby vše bylo podle jasně stanovených pravidel. A aby opět Kladno hrálo extraligu. Jestli před Jaromírem Jágrem, který je hokejovou veličinou, někdo sedí na zadní části těla, tak vám garantuji, že my ho opravdu uznáváme, ale nikdo z nás si před ním na zadní část těla nesedne. Pravidla platí pro každého," konstatoval primátor.

Zároveň nechápe, jak může společnost Hokej Kladno generovat za loňský rok zisk 
v případě, že je dotována městem. Bylo by prý proto asi vhodné městskou dotaci o zisk snížit nebo přebytek převést do účetnictví dalšího roku.

„Musíme také napravit znění smlouvy se společností Hokej Kladno. K obchodnímu soudu byla podána v rozporu s předchozím usnesením zastupitelů a v důsledku toho je velmi omezen vliv města na rozhodování o zásadních záležitostech klubu. „Město, poskytující třicetimilionovou dotaci, se ocitlo v pozici oslíku otřes se. Dávej prachy a do ničeho moc nemluv. Realita je taková, že se spadlo z extraligy a návrat je v nedohlednu," prohlásil primátor.

Zastupitelé města se v červnu na svém jednání usnesli, že není jejich snahou kladenský hokej zlikvidovat, nýbrž jen uvést všechny jmenované nedostatky na správnou míru. Rozhodli ale, že obdobná kontrola, jaká byla za loňský rok, bude provedena i za rok 2013.
Také zástupci hokejového klubu jsou přesvědčeni, že se rozpory podaří urovnat. „Věříme, že ještě před novým zasedáním valné hromady dojde k vyjasnění několika záležitostí, na které upozornil náš společník, tedy Statutární město Kladno na zasedání rady a zastupitelstva v polovině června a kvůli nimž byly klubu pozastaveny veškeré platby z rozpočtu města," uvedl v oficiální zprávě tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

Navíc se v souvislosti s hokejem, potažmo zimním stadionem, objevil další problém, tentokrát však bez zavinění hokejového klubu. Podle stávajícího vedení města udělali jejich předchůdci chybu ve vyúčtování rekonstrukce zimáku a jeho střechy. V důsledku toho nyní musí město Kladno doplatit ze svého rozpočtu 6,8 milionu korun na DPH. Dalších 1,9 milionu korun je nutné na DPH doplatit za opravu obvodového pláště atletické haly na Sletišti.

„Město loni ze svého rozpočtu poskytlo na rekonstrukci zimního stadionu zálohy, vše ale bylo minulým vedením chybně rozpočtováno v cenách bez DPH, navíc daň nebyla z těchto akcí uhrazena v termínu daném zákonem," sdělil Milan Volf. „DPH musíme uhradit co nejrychleji, aby městu nenarůstalo penále za pozdní odvod. Už dnes počítáme výši penále ve statisících," dodal primátor.