Podle ministerstva financí, které zastupuje český stát ve výkonu funkce akcionáře 
v ČSA, splnila tato společnost všechny podmínky stanovené v procesu výběru strategického investora. Transakcí se na svém jednání minulý týden zabývali také kladenští radní. Uvedený krok hodnotí ve vztahu k městu velmi pozitivně.

„Vítáme, že do ČSA vstupuje nový silný partner, který získá podíl  44 procent  akcií. Je evidentní, že další rozvoj fungování ČSA se výrazně promítne do provozu samotného letiště. A v tomto směru je zájem města Kladna evidentní, protože Letiště Václava Havla je významným zaměstnavatelem pro stovky občanů Kladna a okolí," vysvětlil primátor Dan Jiránek.

Podle něj je důležité, že nový strategický partner ČSA není z Evropy, protože pak by prý hrozilo určité utlumení provozu této společnosti.  „Asijský partner by koupi ČSA mohl  pojmout jako vstupní bránu do Evropy a podporovat další rozvoj této společnosti," poznamenal primátor.

V příštích dnech se chystá pozvat do Kladna velvyslance Jižní Koreje k jednání o rozvoji celého regionu. Slibuje si od toho například větší zájem asijských turistů o destinace 
v západní části středních Čech.

Vedle samotné podpory zaměstnanosti spojuje Kladno 
s ruzyňským letištěm ještě několik dalších témat. Ať už je to korekce plánů letových přeletů, rozvoj infrastruktury nebo strategické stavby železničního spojení mezi Kladnem, letištěm a Prahou.