Končí druhý týden v prosinci, máte nakoupené dárky?
Nemám.

To je každoroční kolorit, že necháváte na poslední chvíli?
To se nedá s přesností určit. Někdy je mám nakoupené, jindy je to pozdější nákup. Když mám jasno, většinou nakoupím s předstihem. Letos jsem ještě jasno neměl, ale nyní ze šedesáti procent vím, co seženu, a to je luxusní situace. Mám na to ještě pár dnů času.

Máte spíše problém sehnat dárky manželce nebo dětem?
Dětem. U manželky mám naprosto jasno, u té se orientuji zcela bezpečně. Je to těžké, devětadvacetiletý syn v podstatě všechno má a ten jedenáctiletý – snažil jsem se to hrát na sport, moc se mu to ale nezdálo, raději by něco z jiného ranku nebo počítačové hry, ale nakonec jsme našli společnou řeč a domluvili jsme se i na dopisu Ježískovi.

U manželky směřujete svoji pozornost spíše na oblečení nebo na zážitky? Ale pozor, abyste zase moc neprozradil…
Vánoce jsou o překvapeních, já nikdy nic dopředu neprozradím. Myslím, že jsem to neudělal nikdy. Akorát dneska je to v rovině, kdy jsem já Ježíšek. Dělám ho a dělat ho budu. Mne ta radost z překvapení druhých postě baví. Mám ji rád.

O co byste si Ježíškovi napsal.
Jako sám sobě?

Ne, kdyby se objevil druhý Ježíšek.
Hmm. Já si Ježískovi už nepíšu. Myslel jsem si sice, že bych to třeba zkusil, ale zase si říkám, co kdyby to nevyšlo, kdyby neměla snaha o překvapení sebe sama efekt, to by nebylo ono. Radši budu dělat Ježíška jiným. Ale kdybych si tedy přece jen mohl vybrat, pak bych potřeboval vybavení na suché muškaření. Jenže to je tak specifické, tohle si musím stejně vybrat sám. Ale potěšilo by mne to.

Pamatujete si na nejmilejší dárek z dětství?
Nafukovací kanoe. S ní jsem se po Berounce pohyboval tam, kam se jinak nedalo dostat, a chytil jsem parádní kousky.

Jak to je u Volfů na Štědrý den? 
Koupím kapra a s dětmi mu řekneme přání pro Ježíška a pak ho pustíme.

Má šanci na přežití?
Má. Řekl bych, že mizivou, ale dáme mu ji. Musí bojovat. Stabilně jedeme na Záplavy.

Co se týče večera čtyřiadvacátého?
Tak to je u nás veselo. S manželkou máme dohromady tři děti, k tomu všechny babičky. Tak je to pořád a věřím, že to ještě dlouho vydrží.