Květu Kočovou, PR manažerku Středočeské turistické a informační služby (STIS), pobouřily citace předsedy sdružení právnických osob Bohemia Centralis (BC) a kladenského primátora Dana Jiránka uveřejněné v některých médiích. Na nedávné tiskové konferenci BC v Rakovníku v nich uvedl, že od nástupu nového středočeského hejtmana Davida Ratha neprojevil kraj, potažmo STIS, zájem o jakoukoli spolupráci s uvedeným sdružením a městem Kladnem.

"Tyto výroky jsou zcela lživé. Pokud se pan primátor za svá slova neomluví, STIS zváží právní kroky proti jeho osobě,“ uvedla Kočová v dopise zaslaném mimo jiné i do redakce Kladenského deníku.

„Po mém nástupu do funkce manažerky jsem rozesílala všem starostům a primátorům obcí a měst písemnou nabídku spolupráce na propagaci kulturních a dalších aktivit v regionu středních Čech. Na základě toho reagovalo i Kladno, a to prostřednictvím mluvčího radnice Libora Kasíka. Spolu s ním jsme v únoru měli schůzku. Jejím výsledkem byla dohoda o tématech mediální spolupráce,“ argumentuje Kočová.

Primátor Kladna se však za své výroky omlouvat nemíní. „Paní Kočová podle mého není zástupkyně společnosti STIS. Jako předsedovi sdružení Bohemia Centralis se mi nikdo z vedení Středočeské turistické a informační služby neozval a neprojevil snahu mě kontaktovat. Nemám proto potřebu na celou záležitost nějak reagovat,“ sdělil Kladenskému deníku Jiránek.

Podle Květy Kočové je ale vyústění vzniklé situace jiné. „Po mém prohlášení mi primátor zatelefonoval. Vše jsme si vyříkali a já to považuji za omluvu. Sdělil mi, že kancelář STIS už dvakrát navštívil, ale ani v jednom případě se mu nepodařilo kontaktovat příslušného vedoucího pracovníka. Vysvětlil si to jako neochotu spolupráce,“ uvedla Kočová s tím, že je řádným zaměstnancem STIS a ve funkci PR manažerky společnosti pracuje od ledna.

„Nabídla jsem mu schůzku, ale odmítl s tím, že si z něj asi dělám legraci. Nevím, v čem je zakopaný pes. Naše nabídka na spolupráci s městem Kladnem i sdružením Bohemia Centralis stále platí,“ dodala Kočová.