Smečenská opozice vloni projekt zbrzdila z důvodu, že se jí projekt na přístavbu jevil jako nehospodárný a případem se musel zabývat Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Podle opozice jim úřad dal zapravdu, starostka Smečna Pavla Štrobachová tvrdí opak. „Není pravdou, že by jim dal ÚHOS zapravdu a pokud se o tom chce někdo přesvědčit, může si celé vyjádření přečíst na webových stránkách města,“ říká starostka.

Stavební povolení už málem Smečenští dostali, ovšem před nedávnem Stavební úřad ve Slaném obdržel dopis, kde byly proti výstavbě vyjádřeny nesouhlasné námitky, úředníci proto museli věc postoupit vyšší instanci, tedy na kraj, vydání stavebního povolení na zahájení stavby školní jídelny se proto pozastavilo. „Už jsme měli dávno začít stavět, ale bohužel stalo se toto, takže nám zase akorát utíká čas a stavba je v ohrožení. Nyní nám nezbývá, než vyčkat na rozhodnutí odvolacích orgánů,“ potvrdila Kladenskému deníku starostka Smečna. Kdo je pisatelem dopisu, Smečenští dodnes nevědí, jelikož k listu neobdrželi ze Slaného doložku z datové schránky, vnímají proto informaci jako anonym.

„I když dostaneme stavební povolení a budeme muset zakázku vysoutěžit, obávám se, že nám to zase bude někdo chtít překazit. Doufám, že na moje slova nedojde. Protože bychom rádi, kdyby se děti už konečně jídelny dočkaly," dodala starostka.

Přístavba školní jídelny ve Smečně je stále v ohrožení.

„Jen studie pro tento záměr stála 200 tisíc korun, samotný projekt přijde Smečno na 1,9 milionu korun. Celkově by výstavba neměla přesáhnout 44 milionů korun, přičemž počítáme s tím, že se nám podaří vysoutěžit cenu i nižší. Poté, co docházku, kromě výstavby jídelny, sjednotíme v jediné budově, současnou druhou školní budovu u hlavní silnice v Kačické ulici bychom výhledově rádi využili pro volnočasové aktivity, ranní i odpolední družiny a podobně," řekla už před časem starostka. Jelikož slánský Stavební úřad postoupil záležitost již počátkem roku na kraj, rozhodnutí odvolacích orgánů by mohlo dorazit v dohledné době.

Kromě chystané přístavby školní jídelny u školy Na Boku se v prosinci 2016 budova rozšířila o sportovní halu, která slouží nejen školákům, ale i veřejnosti. Stavba stála téměř 22 milionů korun. Budova je k dispozici také přespolním zájemcům a pro různé volnočasové aktivity.