Jejím největším koníčkem jsou koně. Na nich jezdí zhruba od svých osmi let.

Asi před rokem dostala francouzského klusáka, jenž celý život běhal dostihy. S ním by se chtěla dostat na Hobby závody.

„Můj kůň Lucky je ale nemocný a kvůli tomu jsem se nemohla zúčastnit žádných soutěží jako jezdec. Byla jsem tam pouze coby divák," řekla Nikola.

Díky koním má více nových kamarádů, se kterými si vypomáhají a starají se navzájem o svá zvířata. „Mám štěstí, že můj Lucky je úžasně kontaktní kůň, který reaguje na moji myšlenku," podotýká Nikola.

Do budoucna by si chtěla pořídit vlastní statek a místo pro ošetřování koní, kde by mohla mít velkou stáj.

„Chtěla bych založit jezdeckou školu, samozřejmě se účastnit jezdeckých závodů a zároveň si brát do stáje nemocné a týrané koně bez domova, abych se o ně mohla postarat, vylíčila svoje plány Kladenskému deníku Nikola.

„Velkou část týdne trávím ve stáji, protože mě to velice baví, více, než cokoliv jiného. Kvůli koním nemám moc času na ostatní věci, a tak nejsem skoro s kamarády a školu nestíhám. Podle toho také vypadají moje známky.

Koně jsou pro mě ale vším. Je to můj celý svět. Baví mě všechno kolem nich , co se jich týká. Život s koňmi je prostě skvělý," uzavřela budoucí zdravotnice Nikola Háblová z Kladna.

Vizitka: Jméno: Nikola Háblová, Věk: 17 let, bydliště: Kladno-Švermov, studuje: Zdravotnická škola Kladno, narozena: 23. prosince 1995, největší hobby: Koně

AUTOR: MONIKA MACHÁČKOVÁ