Jelikož se Martin Janda celý život věnuje fotbalu, netrvalo dlouho a hráči z celého Kladenska začali přemýšlet, jak Martinovi, který v současné době hraje za Sokol Jedomělice, v přetěžké životní situaci pomoc.

Jedoměličtí fotbalisté zorganizovali pro svého spoluhráče a kamaráda veřejnou sbírku pod záštitou Nadace ADRA, kam mohou lidé posílat pro Martina a Elišku peníze. Číslo účtu je 57333375/0300, ovšem vždy je nutné zadat variabilní symbol 217. Ten je určen pouze pro Martina, pokud ho dárce neuvede, putuje dar do všeobecného fondu sbírky.

Sokol Jedomělice, ale také kluby SK Kladno i FC Přední Kopanina, v nichž Martin dříve působil, uspořádaly zápasy, kdy veškeré dobrovolné vstupné putovalo rovnou na účet pro Martina a Elišku. Nyní se k nim přidává také FK Brandýsek, jehož je Martin odchovanec. „Slovy se nedá vyjádřit bolest a smutek, kterou musí Martin s maličkou Eliškou zvládnout. Fotbalistům Brandýsku samozřejmě není Martinova situace lhostejná a proto vyhlašuje dobrovolné vstupné na své dnešní domácí utkání," vzkázali zástupci klubu.

Výtěžek ze vstupného chtějí pořadatelé navýšit prodejem originálních fotbalových i hokejových dresů, které budou moci návštěvníci zápasu získat. Diváci se mohou těšit na cenné kousky jako jsou hokejové dresy nejlepšího českého hokejisty všech dob – Jaromíra Jágra i s podpisem, dres Rytířů Kladno podepsaný všemi hráči. K získání budou fotbalové unikáty, například podepsané dresy Petra Čecha 
z Chelsea, sparťanský dres Marka Matějovského či reprezentační dresy Tomáše Rosického a Dana Koláře ze současné úspěšné kvalifikace.

Při prvním poločase si mohou zájemci zakoupit slosovatelné vstupenky, díky kterým budou moci vyhrát vlastnoručně podepsaný dres Jardy Jágra. Šťastný výherce bude vylosován a vyhlášen na konci utkání.