Koncem května tohoto roku jsme upozornili v Deníku na problém, který obyvatelé řešili již několik let. Nedostatečné zásobování a stálé dojíždění pro většinu potravin do blízkého Kladna je pro místní teď již minulostí. V první polovině srpna byla na náměstí otevřena prodejna Jednoty, kde byla zároveň dokončena i stavba přilehlých parkovacích míst a nové autobusové zastávky.

Jedna pokladna, obslužný pult s uzeninami a lahůdkami a bezmála sto čtyřicet metrů čtverečních samoobslužné plochy čeká teď již na příchozí zákazníky.

„Jsem ráda, že už nemusím z nákupem masa a dalších potravin a například hygienických potřeb obtěžovat děti,“ uvedla starší místní obyvatelka.
Ačkoliv nová prodejna funguje teprve třetí týden, konkurence, která dříve pohlcovala veškerou klientelu, již zaznamenala úbytek zákazníků.
„Snížení počtu lidí jsme už pocítili,“ uvedla prodavačka ve smíšeném zboží sídlícím u kruhového objezdu. „Máme v plánu otevřít nedělní prodej a nejspíš budeme i propouštět zaměstnance,“ doplnila vzápětí.

„My sem chodíme pořád,“ sdělili dva dělníci. „Máme rádi zdejší personál a byli jsme vždy i velmi spokojeni s obsluhou. Nemáme proč začít najednou chodit jinam,“ dodali oba muži nakupující v krámku u objezdu.

Na otázku, zda by mohla nová prodejna fungující obchůdek zcela zlikvidovat, odpověděla prodavačka nejednoznačně. „Uvidíme, co bude, doufejme ale, že to zvládneme a přežijeme,“ dodala.