Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HLASUJTE: Projekt rychlodráhy dostává v Kladně reálnější podobu

Kladno – Projekt rychlodráhy spojující Kladno s Prahou připomíná maraton, jehož cíl je stále v nedohlednu. Nyní se zdá, že se ledy přece jen pohnuly. Kladenští radní dostali k dispozici dokumentaci připravovaných modernizací nádraží Kladno, Kladno-město a Ostrovec, stejně jako trati, která je spojuje.

2.5.2014 28
SDÍLEJ:

Jeden z návrhů možné podoby nádraží Kladno.Foto: Zdroj: SŽDC a MMK

Podle vyjádření Správy dopravní a železniční cesty (SŽDC) je v současné době projekt rychlodráhy ve fázi tvorby studie proveditelnosti, jež je u takto složité stavby velmi náročná. Do poloviny letošního roku by z této studie měla vzejít finální varianta stavby a následně začít její příprava. Samotná stavba prý bude trvat přibližně čtyři roky.

SŽDC příští rok zahájí opravu pražského Negrelliho viaduktu, po němž vlaky od Kladna na Masarykovo nádraží neprojedou přibližně dva roky. Aby nebyla celá trať do Kladna vyřazená z provozu, lze modernizaci kladenského úseku začít nejdříve v roce 2016 nebo 2017.
Protože finální verze propojení Kladna s Prahou není stále známa, byl kladenský úsek v délce zhruba pěti kilometrů SŽDC samostatně vyčleněn. K nynější jedné koleji v něm přibude druhá a trať bude elektrifikována. Plán počítá s vybudováním nových podchodů a nástupišť, silničních podjezdů a podobně.

V místech křížení železnice a silnic v ulicích Petra Bezruče a Fr. Kloze lze v této souvislosti očekávat řadu změn ve stávající dopravní infrastruktuře, které by mohly mít vliv na dostupnost významné části zdejších sportovních areálů, zejména pro pěší a cyklisty.
„Také touto otázkou se proto radní při svém jednání o dokumentaci zabývali a následně definovali několik požadavků. Výsledné dílo totiž nesmí cyklisty ani pěší nijak omezit, naopak musí přispět k zpřehlednění a lepší dostupnosti," uvedl tento týden kladenský primátor Dan Jiránek.

Město má k navrhované variantě několik připomínek. Mezi ně patří vybudování kruhového objezdu na křižovatce ulic Petra Bezruče a Ke stadionu, vyřešení přechodu pro pěší ve směru od centra Kladna ke Sletišti, zlepšení dopravní obslužnosti v okolí bývalých jatek a vyřešení mimoúrovňového přejezdu křížení trati a silnice v blízkosti Domova pro seniory v ulici Fr. Kloze.

Podle primátora Dana Jiránka přinese modernizace kladenského úseku další související změny v dopravě, například přesun autobusového terminálu od úřadu práce do blízkosti vlakového nádraží. Další přestupní terminál vznikne v místech nádraží Kladno-město.

„Vznik rychlodráhy by pro Kladno znamenal přesun stávající automobilové a autobusové dopravy na koleje a zrychlení cest do hlavního města a zpět," vyjmenoval některé přednosti primátor Jiránek.

Autor: Robert Božovský

Bude rychlodráha Kladno-Praha hotova do roku 2025?

ANO

55 hlasů

NE

180 hlasů

Hlasovalo: 235

Anketa byla ukončena

Místo události:
2.5.2014 VSTUP DO DISKUSE 28
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

S přezutím auta nemá smysl čekat

Kladno - Někteří řidiči si svůj vůz přezouvají doma vlastními silami, jiní by byli bez pravidelných služeb pneuservisů nahraní. Na několik otázek, týkajících se právě služeb pneuservisů a přezouvání pneumatik, Deníku odpověděl vedoucí kladenské pobočky Chára Sport Zdeněk Kocourek.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení