Kontroverzní spojení sportovců a hendikepovaných znázorňující zápas v ringu do kalendáře pro nadcházející rok nafotil Tomáš Lébr. Veškerý výtěžek z jeho prodeje dostane SPS Kladno pro svůj provoz.
V pondělí se v Galerii Kladno uskutečnila vernisáž snímků vzniklých právě při tvorbě kalendáře. Akce se koná až do 10. ledna. „Návštěvník se může těšit na dvacet velkoformátových fotografií. Je na ně pěkný pohled," řekla Kladenskému deníku Kristina Pochmanová z SPS Kladno.

Jak uvedla Kristina Pochmanová zatím se prodalo zhruba čtyřicet kalendářů. „Na vernisáži bylo puštěno také naše zábavné video na podporu prodeje, kde se vozíčkáři poperou s kickboxery. Zároveň jsme navázali nové kontakty, například s projektem Taška, jenž se zaměřuje na dramaterapii. Ti se také snaží o propojování zdánlivě odlišných světů," uvedla vozíčkářka Pochmanová.

Návštěvníci si pochopitelně v galerii mohou kalendář koupit. Na výběr mají ze dvou druhů, které se liší velikostí. 

SPS Kladno navíc připravuje další akci – předvánoční koncert kapely Od plotny skok. Ten se uskuteční v obchodním centru v Arménské ulici v Kladně ve čtvrtek 28. listopadu od 16.30 hodin. „Kromě našeho kalendáře si zde lidé budou moci zakoupit také vánoční pohlednice. Veškerý výtěžek bude opět věnován SPS Kladno," dodala Kristina Pochmanová.

Chystají nějaké plány také pro následující rok? Fanoušci 4. kola mohou mít radost, jelikož odpověď Kristiny Pochmanové byla kladná. „Společně s Honzou Homolkou z SKS Arény a fotografem Tomášem Lébrem máme v plánu další projekt. Mohu prozradit, že to nebude kalendář, ovšem bude to opět spojení sportu, vozíčkářů a umění. Možnou účast přislíbila také herečka Simona Stašová, ovšem to je ještě v jednání," prozradila Kristina Pochmanová za SPS Kladno.

Většinu lidí projekt 4. kolo především motivuje, proto i další prací chtějí zúčastnění hlavně motivovat. „Chtěli bychom poděkovat všem, kteří nás podpořili, včetně Galerie Kladno," uzavřela.