Do premiérového projektu "Společně v Kladně", založeného na principu participativního rozpočtu, adresovali občané Kladna celkem 46 vizí, jak vylepšit veřejný prostor a komunitní život ve městě. Zhruba třetina z nich však nebyla realizovatelná.

"Některé projekty byly navrženy na pozemku, který není v majetku města, realizace jiných zase není v kompetenci města. Další není možné uskutečnit kvůli inženýrským sítím, které navrženou lokalitou procházejí, nebo přesahují daný finanční rámec 500 tisíc korun či nesplnily jiné podmínky realizace," vysvětluje koordinátorka projektu "Společně v Kladně" Michaela Müllerová.

Návrhy se týkaly čtyř katastrálních území Kladna – Dubí, Kladna, Kročehlav a Rozdělova. „Realizovat se budou projekty ve všech částech města, které získaly nejvíce hlasů. Snahou projektu „Společně v Kladně“ je podpora participativního plánování na celém území Kladna,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. Uskutečněny tak budou projekty na 1. místě v katastrálním území Dubí, Kladno, Kročehlavy a Rozdělov a dále projekty na 2. až 4. místě v katastrálním území Kladno, Kročehlavy a Rozdělov.

Majitelka psů Jitka Senklerová tvrdí, že oplocení je už nyní zabezpečené tak, aby psi neutíkali.
Smečka psů ohrožuje obyvatele Malých Kyšic. Případem už se zabývá policie

V Dubí byl podán pouze jeden návrh. „Velmi si cením iniciativy všech, kteří projekty navrhli i těch, kteří o nich hlasovali. Společné zlepšování života v Kladně je jedním z významných kroků, jak město spolu s občany rozvíjí komunitní plánování a otevřeně diskutuje. Jsem velmi rád, že se bude realizovat tolik projektů a těším se na příští ročník“, dodal Jiránek. 

Realizovat se budou tyto návrhy:
Z katastrálního území Dubí:
Bezpečnější Dubí

Z katastrálního území Kladno:
Zeleň místo Billboardů na ČSA
Schody – bezpečné místo v Podprůhonu, ul. Na Stráni
Sítenské údolí? Oáza přírody v srdci Kladna
Dosadba stromů na náměstí Jana Masaryka

Z katastrálního území Kročehlavy:
Biopopelnice do sídlišť v Kročehlavech
Stojany na kola u vlakového nádraží
Městská louka a mozaika U Hvězdy
Stín pro dětská hřiště v Kročehlavech

Z katastrálního území Rozdělov:
Parkourové hřiště na Sletišti
Návrat zvonu do kapličky sv. Mikuláše na návsi Jana Opletala v Rozdělově
Pískoviště na Sletišti ve stínu
Cyklostojany na Sletiště

Celkem hlasovalo 1647 občanů Kladna starších patnácti let a absolutně nejvyšší podporu získal návrh „Zeleň místo billboardů na ČSA“.

Ilustrační foto.
Strážníci zachraňovali ženu na chodníku, pomohl i překladatel