VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebezpečná místa budou nasvícena a mladí poznají vězení

Slaný - Na zajímavé projekty chce letos město Slaný získat od kraje 592 tisíc korun.

16.3.2009
SDÍLEJ:

DÍKY FINANCÍM z kraje se na letní tábory mohou dostat i děti, jejichž rodiče by si to jinak nemohli finančně dovolit.Foto: Ilustrační foto: archiv DDM Ostrov

V rámci krajského dotačního programu prevence kriminality by Slaný i letos rádo získalo finanční podporu na některé projekty. Protože musela být žádost podána do poloviny února, byly již na počátku roku vypracovány projekty, které Slaný považuje v letošním roce za prioritní.

Akce jsou čtyři

Město s rozšířenou působností se letos uchází o finanční podporu celkem čtyř projektů, z nichž jeden je záležitostí investiční. Díky tomu, že v uplynulých třech letech bylo Slaný při žádostech úspěšné v průměru ze sedmdesáti procent, věří i letos tvůrci projektů, že při žádostech uspějí alespoň v některých bodech. „Požadavky v rámci prevence kriminality byly v únoru odsouhlaseny radou a nyní je schválili i zastupitelé. Do konce března bude výsledek oznámen krajskému úřadu, abychom splnili všechny náležitosti,“ uvedl místostarosta Slaného Pavel Bartoníček.

Z osmi možností, které Slánští preventisté dostali tentokrát na výběr, zvítězily následující. V první řadě bude nasvícena lokalita, kde se občané necítí bezpečně, opět budou podpořeny prázdninové pobyty dětí ze sociálně slabých rodin, školákům a studentům se rozšíří obzory v oblasti práva a senioři by měli být ve svých domácnostech lépe zabezpečeni.

Priorita je jen jedna

„Všechno záleží na penězích, které se nám podaří získat. Pokud bychom dostali alespoň část z nich, bude přednostně vytvořeno osvětlení ne cestě od nemocnice ke gymnáziu,“ uvedl manažer-koordinátor prevence kriminality města Slaného Ĺudovít Šikorský. Podle jeho slov bude v tomto místě vytvořeno celkem jedenáct stožárů s lampami. Včetně výkopových prací si akce vyžádá 550 tisíc korun.

V rámci neinvestičního projektu sociální prevence by město Slaný rádo navázalo na loňské pobyty dětí ze sociálně slabých rodin v letních táborech, a to na Rakovnicku. „Vloni se nám podařilo, společně s vedením DDM Ostrov, integrovat do táborových kolektivů několik dětí z rodin, které by si jinak tábor zaplatit nemohly. Letos bychom tuto službu chtěli poskytnou opět dvanácti vybraným jedincům. Náklady na akci jsou 105 tisíc korun,“ řekl Šikorský.

Třetí z projektů pod názvem Právo pro každého oslovuje žáky a studenty na území města, kteří se zúčastní souboru přednášek od září do listopadu. Dozvědí se mnoho potřebného o tom, co se skrývá pod pojmem trestný čin a v rámci toho navštíví věznici a soud. Pro tyto akce by mělo být vyčleněno 106 tisíc korun.

Jestliže se i poslední bod nazvaný Bezpečný domov pro seniory podaří uskutečnit dle plánu, dostanou dříve narození panoramatická kukátka a řetízky do svých bytů zdarma, včetně montáže. Bezpečnostní prvky by mělo ve Slaném získat celkem 160 lidí, ať již osoby nad šedesát let věku či invalidé. Cena provedených prací nepřesáhne 50 tisíc korun.

Vše rozhodne kraj

„Celková investice Slaného a kraje je pro všechny vyjmenované akce vyčíslena na 811 tisíc korun, přičemž podíl města bude 213 tisíc korun,“ uzavřel místostarosta Slaného Pavel Bartoníček.

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kladno volejbal cz - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0, Extraliga volejbalu, Kladno, 30. 9. 2017

Volejbalisté přemohli lázeňské šviháky

Ilustrační foto.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Vypukne modrobílé peklo?

Kladno – Podruhé si před domácím publikem zahrají volejbalisté Kladna. A nebude to žádný pouťák. Jejich hosty budou v sobotu v 18.00 hodin hráči Karlovarska, jednoho ze spolufavoritů nejvyšší soutěže. 

Na Kladensku zvítězilo u většiny voličů Hnutí ANO 2011

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Lidé z Kladenska a Slánska vyšli už včera do volebních místností, aby využili příležitosti a ovlivnili budoucnost České republiky. Parlamentní volby skončily v sobotu ve 14 hodin. 

Na Trutnov se Švihálkem

Kladno – První čtvrtinu základní části II. ligy zakončí hokejisté Řisut v sobotu domácím zápasem s Trutnovem (18.00). Svěřenci trenérů Martina Procházky a Martina Kašáka po deseti kolech uzavírají tabulku, přičemž vstřelili nejméně branek a nejvíc jich obdrželi!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení