Jiná chystaná vyhláška jim zakáže konzumovat alkohol na veřejných prostranstvích s výjimkou magistrátem schválených nebo pořádaných akcí.
„Reagujeme tak na stížnosti obyvatel, zejména z Kročehlavské ulice. Zde dokonce prostitutky do fasády jednoho z domů vyryly svůj ceník,“ prohlásil kladenský primátor Dan Jiránek. Snahou radnice je vytlačit prostitutky za dopravní ceduli označující konec města. Pokud to poruší, bude je čekat postih. a nejen je, ale i jejich sexuchtivé zákazníky.

„Vyhláška týkající se konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích má přílohu, v níž je stanoven seznam akcí, na než se nevztahuje zákaz. Jsou to Kladenské dvorky, Pohádkový vánoční strom splněných přání, vánoční a velikonoční trhy a také všechny akce povolené městskou radou,“ poznamenal primátor s tím, že budou přesně stanovena místa, na nichž nebude možné pít alkoholické nápoje. Nebude to platit třeba pro předzahrádky restaurací.
„Prostitutky dlouhodobě monitorujeme. Většinou postávají v ulici Gen. Klapálka a Kročehlavské ulici. Někdy jsou tu čtyři, jindy třeba i šest, záleží na počasí,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Forejtová.

Nové vyhlášky dají strážníkům lepší možnost jak s prostitutkami bojovat, ale zásadní věci asi nevyřeší. „Mohli jsme je pokutovat akorát za znečištění veřejného prostranství, například když odhodily nedopalek cigarety. Je ale těžké jim prokázat, že právě nabízejí sexuální služby. Nicméně s vyhláškou jim budeme moci alespoň ještě více znepříjemňovat život, o což se snažíme už nyní,“ sdělila mluvčí.

Zákazníci prostitutek neriskují v Kladně jen pohlavní nemoc, ale i pořádný trapas. Jedna z lehkých žen postávajících v Kročehlavech je totiž ve skutečnosti muž v dámském oblečení. Pod rouškou noci je prý k nerozeznání. Obslouženi tak mohou být transvestitou, což jim při zjištění tohoto faktu může přinést dlouhodobé psychické trauma.

„Problém opilců na veřejnosti se týká hodně okrajových částí města, například Vrapické ulice v Dubí. Řadu stížností jsme ale zaznamenali také z ulice Vitry. S vyhláškou už nebude možné alkohol na ulici běžně konzumovat. dosud za to nebylo možné udělovat postih, maximálně tak třeba za močení či jiné znečišťování veřejného prostranství,“ prohlásila Forejtová.

Znění obou vyhlášek budou na svém úterním jednání v budově Kokosu schvalovat kladenští zastupitelé. V platnost by měly vstoupit nejspíše někdy v první čtvrtině příštího roku.