Na úklid vozovky bylo v uvedené oblasti nasazeno celkem 45 sypačů. Sněhové jazyky se tvořily například na dálnici D6 mezi Pavlovem a Novým Strašecím, ale také na silnici mezi Slaným a Mšecí. jízda se zvýšenou opatrností byla doporučena i na některých úsecích silnic nižších tříd, například u Hrdlíva.

„Ráno po sedmé hodině byly na silnici mezi Unhoští a obcí Ptice v protisměru závěje, dvě osobní auta tu byla spadlá mimo vozovku," informovala Kladenský deník čtenářka Dagmar Volfová.

Závěje se tvořily také mezi Hostouní a Dolany, auta skončila v příkopech mezi Unhoští a Svárovem nebo u Pleteného Újezdu.

V samotném Kladně vyjelo o půlnoci z úterý na středu odklízet sníh pět velkých a deset menších sypačů. Ve tři hodiny ráno je doplnily pracovní čety na úklid pro techniku nepřístupných míst, například schodišť, autobusových zastávek a přechodů pro chodce.

„V dopoledních hodinách byla provedena kontrola stavu vozovek takzvaného prvního a druhého sledu. silnice byly dobře upravené. Postupně byly uklízeny také vedlejší ulice, kde po solení ležela vrstva rozbředlého sněhu," uvedla mluvčí kladenského magistrátu Lenka Růžková.

V největším středočeském městě funguje štáb zimní údržby. Případné podněty v souvislosti s úklidem sněhu mohou občané hlásit na telefonní číslo 736 509 765.