Jedenáctka vorařů a neckařů se divákům na břehu představila nejprve spanilou jízdou. Samotný závod odstartoval zhruba půl hodiny po zahájení akce.

A bylo se nač dívat. Fantazii při výrobě plavidel nekladli pořadatelé meze. Jedinou podmínkou bylo mít zařízení bez motorového pohonu.
Požadavky splnili všichni dojednoho.

Souboje

V kategoriích děti a dospělí mezi sebou poměřili síly majitelé různých výtvorů. Na rybníce bylo proto možné spatřit labuť na hnízdě, plovoucí sáňky, záchodovou mísu, stánek s občerstvením, pirátský vor, Hvězdy z Hvězdy, ale i vor trosečníka Wilsona a další.

Na vše pečlivě dohlíželi časoměřiči a dokumentaristé na šlapadle. Po urputném boji, dorazili do cíle všichni s menším či větším zpožděním. V závodu se ukázalo, kdo šel do výroby plavidla s fištrónem a kdo má do příštího roku co vylepšovat.

Na bednu se postavili ti nejlepší. Poháry dostali první tři v pořadí z obou kategorií. Pamětní listy obdrželi všichni. Po vyhlášení výsledků si příchozí užili vystoupení skupiny DUO s.r.o.

Jak řekly hlavní organizátorky akce, starosta jim dal volnou ruku. „Sehnaly jsme ceny pro zúčastněné, sestavily plakáty a udělaly propagaci na Facebooku.

První myšlenka vznikla na konci června, ale protože jsme byly různě na prázdninách, tak jsme na přípravách pracovaly až na začátku srpna. Jednotlivé posádky se přihlašovaly na základě plakátů a další propagace.

Posléze se jednotliví závodníci a týmy registrovali. Velmi mile nás překvapilo, že se přihlásilo tolik lidí. Byly jsme se podívat na podobné akci v Hradečně a tam měli pouze dvě plavidla.

Takže jsme moc spokojené," řekla jedna z organizátorek Petra Kolbuchová, která akci přichystala z velké části s kamarádkou Terezou Šteňukovou za podpory kamarádů, Sokola a obce.

Historie rybníka

Starosta Malíkovic Antonín Janča Kladenskému deníku řekl: „Je to první ročník neckyády a druhé posezení u rybníka po jeho revitalizaci. Tu jsme dokončili vloni v květnu a v srpnu jsme uspořádali slavnostní kolaudaci.

Letos jsme si proto setkání zopakovali a přidali tuto novou atrakci pro lidi. Náš obecní malíkovický rybník napájený Černým potokem, existuje už od 15. století, přičemž jsme ho vloni čistili po sto letech.

Při čištění našel v bahně náš hledač pokladů nějaké mince i prstýnky. Co se týká harampádí, to v rybníku nebylo."

Podle starosty stála revitalizace kolem dvou milionů korun, přičemž obec získala dotaci i z Evropské unie. „Ve smlouvě je dvacetiletá udržitelnost s tím, že máme dané podmínky.

Chovat smíme jen ryby v omezeném množství. Smí se zde provádět pouze sportovní rybolov, běžné rybaření ne. Koupání je povoleno na vlastní nebezpečí. Dno je bahnité. Pro zpestření jsme lidem pořídili na rybník šlapadlo." 

Výsledky:

Děti:

1. Adámek Suchopárek – vor
2.Tadeáš Kutil – pirátský vor
3. Libor Tlustý – sáňky

Dospělí:

1. Hvězdy z Hvězdy – vor s balonky
2. Milan Šteňuk – vor – WC mísa
3. Martin Zahradník – Necky

Nejoriginálnější plavidlo

Vor – WC mísa Milana Šteňuka