,,Do školy jsem se moc těšila. Moje sestřička Kristýnka šla zase popré do školky. Ve škole se mnou byla maminka, táta, babička i děda. Paní učitelka je moc hezká a už těším, až si budu číst pohádky. Dostali jsme barevnou krabici s velkou červenou mašlí, ve které je plno hezkých věcí i sáček na tělocvik a ještě malý plyšák," prozradila Kateřinka ze Slaného.

Přivítat děti do první třídy přišel i ředitel školy Miroslav Šindler a místostarosta Pavel Zálom. Děti dostávaly krabici s vybavením pro prvňáčka a od starosty města Martina Hrabánka drobné dárky. Podle rušné debaty s čekajícími rodiči, se první den ve škole vydařil.

Začátek nového školního roku 2018 – 19 byl sice trochu zmáčen přeháňkami, ale na nádvoří tuchlovické Barevné školy bylo veselo. Škola vše koncipovala ke 100. výročí založení republiky a podle toho byla uzpůsobena i výzdoba, přičemž učitelský sbor se oblékl v národních barvách. Po slavnostních projevech, došlo na vítání prvňáčků, kterého se ujaly děti z 9. třídy ZŠ v Tuchlovicích. Samozřejmě pro žáky i jejich doprovod bylo připraveno skvělé občerstvení. I přes drobné přeháňky bylo nádvoří Barevné školy plné.