Jak sdělil následně ředitel kladenské nemocnice, Jaromír Bureš, ministr se chtěl pouze seznámit s aktuálním stavem připravenosti ONK, která patří do sítě šesti krajských nemocnic.

"Ministr Roman Prymula se chtěl osobně seznámit s chodem nemocnice. To znamená, jak jsme zařízeni na příjímání pacientů covid pozitivních, tak ostatních. Pan ministr chtěl znát průchodnost nemocnice od samého počátku, kdy pacienti do nemocnice přijdou, kam odcházejí, stejně tak, kudy procházejí infekční pacienti. Dále ministra zajímaly počty lůžek s ventilací a zda je kladenská nemocnice schopna reagovat při špatném pandemickém vývoji potřebným počtem lůžek, jak běžných, tak s ventilací,“ potvrdil Kladenskému deníku ředitel Jaromír Bureš.

Současně ředitel ministrovi sdělil, kolik je v pátek 16. 10. v kladenské nemocnici hospitalizováno pacientů s covidem na infekčním oddělení. „Aktuálně máme celkem sedmnáct lidí na infekčním oddělení. Čtyři pacienti čekají na výsledky testů a sedm pacientů je na lůžkách s úplnou plicní ventilací,“ potvrdil ředitel ONK.