Strážníci městské policie v Kladně včera dopoledne jednomu z obyvatelů ubytovny v Dubí Na Vysokém po dohodě odebrali celkem osm psů. Podle sousedů je muž týral a pohlavně zneužíval. Policejní vyšetřování ani veterinární kontrola však toto podezření nepotvrdily. Nejedná se prý ani o přestupek, a to přesto, že psi už se k muži nikdy nevrátí a jsou umístěni v útulku, kde budou čekat na nového majitele.

„Strážníci při běžných kontrolách v ubytovně zjistili, že jeden z jejích obyvatel tu chová větší množství psů. Podle místních je prý sbíral, nechodil s nimi ven a dokonce je měl pohlavně zneužívat. Proto byli předáni do útulku,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Jiřina Forejtová.

„Místo navštívili zástupci odboru životního prostředí, ale nezjistili porušení zákona. Po dohodě s mužem však byli psi dáni k adopci,“ uvedla mluvčí Magistrátu města Kladna Petra Kučerová.

Obyvatelé však tvrdí, že muž zvířata týral například tím, že je nevenčil. „Celý měsíc je měl zavřené v domě a nechodil s nimi ven,“ uvedla jedna obyvatelka.

„Měl jich opravdu hodně a dokonce nějaká štěňata. Hrozně to tu po nich páchlo na celé chodbě. Jejich výkaly vynášel ven v taškách,“ řekl jeden z místních chlapců.

„Víme, že s nimi souložil. Když jsme dávali večer spát děti, slyšeli jsme, jak na ta zvířata sprostě křičel. Dokonce jsme viděli oknem, jak v pokoji ležel nahý a kolem něj běhali psi. To přece není normální,“ dodala.

Muž ve svém pokoji na ubytovně choval celkem deset kříženců. Dva mu veterinář ponechal. „Sebrali mi je, protože jsem jich měl moc. Ale někdo mi je sem dal rozbitým oknem, tak jsem se o ně staral. Netýral jsem je, vždyť jsem u ochránců zvířat,“ uvedl starší muž.

Zvířata na první pohled skutečně nevypadala podvyživeně ani nešťastně, ale zápach, který se z bytu linul, dokazoval, že hygiena je pro muže cizí slovo.
Co s těmito psy v nejbližší době bude, rozhodne jednak jejich zdravotní stav a také to, za jak dlouho se pro ně najde nový pán.

„Určitě nikdy nebyli očkovaní, takže je otázka, jestli to štěňata přežijí, když je odčervíme. U dospělých nevíme, jestli nepropukne některá parvoviróza nebo jiná ze psích chorob. Vyhublí sice nejsou, ale podle toho, jak jsou plaší, tak by týraní mohli být,“ sdělila majitelka psího útulku v Buštěhradu-Bouchalce Eugenie Sychrovská.

„Šetřením nebylo prokázáno, že by se jednalo o přestupek či trestný čin. Na místě byl přítomen i veterinář okresní veterinární správy, který na zvířatech neshledal nějaké týrání. Policie dál případ neřeší,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.