Protože policisté, hejtman Středočeského kraje, kladenská radnice i veřejnost byli celou dobu zásadně proti tomuto nepopulárnímu úspornému opatření, uskutečnilo se na půdě kraje v posledních dnech několik důležitých schůzek.

Jedna z klíčových na toto téma se konala v pondělí 18. října na kraji dvě hodiny po poledni. Výsledek je pozitivní. I proto mají kladenští kynologové důvod k radosti. Konečně.

Je dobojováno! na základě gentlemanské dohody mezi vedením středočeské policie a hejtmanem Davidem Rathem se podařilo téměř nemožné. Kvůli škrtům mělo být ještě před pár dny zlikvidováno oddělení kladenské policejní kynologie.

Díky příslibu ze strany hejtmana, že psy bude kraj podporovat a okamžité finanční injekci ve výši jednoho milionu korun, budou moci dále psovodi v Kladně vykonávat svoji záslužnou činnost zejména při stíhání pachatelů či hledání pohřešovaných osob.

Krajský policejní ředitel Václav Kučera Kladenskému deníku potvrdil, že v největším středočeském městě se o klidný spánek postará celkem 14 služebních psů pod dohledem devíti kynologů.

Policejní kynologické oddělení v Kladně se tímto zúží pouze o tři lidi a tři psy. Pro jeho zachování je to od počátku jedna z nejrozumnějších variant, kterou navrhovali i samotní psovodi.

„Protože hejtman potvrdil, že bude i nadále kynologii v Kladně podporovat, jsem rozhodl, že policejní oddělení v Kladně zůstane zachováno. Na provoz peníze máme a to je rozhodující,“ sdělil ředitel středočeských policistů Václav Kučera.

Na dotaz, zda se psi odvezení z Kladna v minulých dnech na základnu opět vrátí, Kučera odpověděl: „Mezi psy, kteří byli odvezeni, byli i ti, kteří už měli odslouženo. Dále jsou zvířata průběžně přerozdělována v rámci kraje i podle specializací.

To se běžně děje a s tím, že mělo být oddělení v Kladně rušeno, to tedy úplně nesouvisí,“ uzavřel ředitel.