Jedna z nejzatíženějších rychlostních silnic R7 ve směru z Chomutova do Prahy bude až do poloviny května v úseku u Slaného opravována.

Řidiči, kteří míří do Prahy, musí denně počítat s jistým časovým omezením v pravém jízdním pruhu, podobně jako tomu bylo v závěru loňského roku.

„Vloni jsme zahájili první etapu oprav od Knovíze. V letošním roce budeme v opravách pokračovat, ale samozřejmě jsme limitováni přidělením finančních prostředků. Nyní se pracuje na úseku od Knovíze až po Brandýsek, což je 3,5 km. Pokud počasí dovolí, je možné, že bude termín i zkrácen," vyjádřila se k opravám úseku mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Praha Nina Ledvinová.

Podle jejích slov byla dosud na opravy této silnice použita finanční suma ve výši 55 milionu korun.

Pro letošní rok bylo na opravu této silnice podniku ŘSD přiděleno 20 milionů korun na další zhruba 1,5 km úseku od Brandýska ve směru ku Praze.

„Na tuto akci v současné době připravujeme výběrové řízení," dodala mluvčí Ledvinová. Termín oprav ve zmíněném úseku od Brandýska zatím ale podle jejích slov není znám. Jak mluvčí k akci dodala, v zájmu firmy je, aby na sebe opravy jednotlivých úseků silnice co nejrychleji navazovaly. Byly provedeny neprodleně a kvalitně.