Nadační fond Slunce pro všechny dnes provozuje nejen základní, ale také střední a mateřskou školu. Dále Dům dobré vůle v Nouzově, sociální služby s názvem Centrum služeb Slunce všem, chráněné byty či sociálně-pedagogické centrum. Starají se o 126 dětí, zhruba osmdesát dospělých a například čtyřiceti seniorům vozí obědy.

„Od roku 1968 jsem ve Sdružení pro pomoc mentálně postiženým. To se nyní jmenuje Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením. Naší základní motivací pro zřizování škol byl fakt, že mnoho rodičů mělo své děti daleko od domova a nikdo neměl ambice je vzdělávat," začala Blanka Dvořáková s historií vzniku.

„Měli jsme všechno nachystané, ale chyběla nám budova. Až ve Stochově jsme od osvíceného pana starosty získali stavbu bývalých jeslí. Tak v roce 1991 vznikla naše škola. Začínali jsme šestadvaceti dětmi a pár zaměstnanci," dodala. Další projekty na sebe nenechaly dlouho čekat.

O rok později byla v Unhošti otevřena Soukromá střední škola Slunce a následovala škola mateřská. „Měli jsme to trochu obráceně. Napřed škola základní, pak střední a nakonec školka," usmála se Blanka Dvořáková.

V roce 2000 byl zřízen Domov dobré vůle v Nouzově. Jedná se o chráněné bydlení pro dospělé. Poté vznikly sociální služby Centrum služeb Slunce všem. „Provozujeme chráněné byty ve Stochově i Unhošti, denní stacionáře, pečovatelskou službu, aktivizační služby pro rodiny s dětmi, seniory i hendikepované. Působí u nás také Klub seniorů Slunce. Ke všemu máme sociálně-pedagogické centrum," vyjmenovala z nepřeberného množství aktivit.

Všechny služby, které Slunce poskytuje, se snaží dělat s maximální kvalitou. „Snažíme se zlepšovat, hledáme alternativy a chceme, aby u nás pracovali vzdělaní odborníci, zavádíme různé terapie ," doplnila Blanka Dvořáková.

Úspěchů za sebou mají mnoho, ovšem jeden příklad za všechny: „Málokdy uroním slzičku, ale v tomto případě se mi to stalo. Ve škole ve Stochově byla krásná, v podstatě zdravá dívenka. Byla na vozíku a nechtěla s nikým moc komunikovat. Měla v sobě nějaké bariéry. Nikdo vlastně ani nevěděl proč je na vozíčku. Začali jsme s ní pracovat a musím říct, že minulý rok od nás odešla po svých do běžné školy na Slánsku a zařadila se mezi své vrstevníky. To byl takový jeden z neuvěřitelných příběhů," vyprávěla Blanka Dvořáková, která vystudovala sociální pedagogiku.

Dalším úspěchem je několik případů, kdy se klientům narodily krásné a zdravé děti. „Takovým úspěchem je také změna přístupu veřejnosti. Lidé se změnili díky tomu, že vidí naše klienty, kteří jim pomáhají, nosí obědy, obsluhují v kavárně Slunce, pracují na zahradě a jsou společenští. Je fajn, že lidé začali na hendikepované koukat v jiném světle. Myslím si, že tato změna myšlení je přínosná pro celou společnost," uzavřela ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny Blanka Dvořáková.