Třicetiletý kickboxer je jedním ze zakladatelů kladenského centra bojových sportů s názvem SKS Arena. Při zápasech sbírá úspěchy po celé Evropě, ovšem pro svou čestnost v boji má přízvisko fair play fighter.

U publika , a nejen toho sportovního, je Honza Homolka velmi oblíben. Svědčí o tom i atmosféra při jeho zápasech v rámci galavečera Noc válečníků, kterého se několikrát zúčastnil a vždy z ringu odcházel jako vítěz. Umístil se také na třetí příčce v anketě Sportovec Kladenska pro rok 2013.

Jeho největším sportovním úspěchem je získání profesionálního titulu mistra Evropy K-1 do 76 kilogramů. Ovšem ve své kariéře si nejvíce cení zcela jiných zkušeností. „Zápasy, které považuji za větší úspěchy, nebyly titulové ani významné, ovšem pro mě byly mnohem těžší a daly mi více. Toto je největší úspěch, který je vidět. Mám parádní pásek a může se o tom psát. To je super. Zápas to byl dobrý s relativně těžkým soupeřem Martinem Penisem ze Slovenska. Ovšem ve své historii mám pár zápasů, kterých si cením více. Porazil jsem třeba někoho zkušenějšího než jsem já, nebo jsem dvě kola prohrával a pak jsem to zvládl otočit. Také, když jsem porazil někoho, ke komu jsem vzhlížel a byl to můj vzor," vyjádřil v rozhovoru Honza Homolka.

Kromě své profesionální zápasnické kariéry nikdy neváhal s pomoci druhým. Kladeňáci tak mohli Honzu Homolku vidět například v kontroverzním charitativním kalendáři v rámci projektu s názvem 4. kolo, kde se vozíčkáři v SKS Areně fotili v ringu při zápasech s kickboxery a boxery. V rámci stejného projektu si následně zahrál v krátkém klipu zachycujícím bitku vozíčkářů se sportovci. Ta se odehrála na náměstí Sítná v restauraci Rock n Roll.

Zatím posledním projektem, kde zápasníci spojili své síly pro dobrou věc s hendikepovanými, byla tvorba komiksu, který navazuje na úspěšný kalendář. Na scénáři komiksu Homolka spolupracoval s hlavní iniciátorkou Kristinou Pochmanovou když byl na soustředění v Thajsku. Scénář proto vznikal po mailech.