Přátelé, kamarádi a známí nedají na svého milovaného „Karolka“ dopustit a vědí, že stačí jen zvednout telefon a pracovitý muzikant jim vždy rád a ochotně vyhoví. Mnoho povedených kulturních akcí ve městě vděčí za zdar právě jemu.

Na snímku ho fotograf zvěčnil s harmonikou. Akordeon byl totiž první nástroj, na který začal Karol jako hošík hrát.

Hudební nadání zdědil po otci, jenž vedl amatérský orchestr, ve kterém hrál Karol už ve čtrnácti letech. Jelikož v jeho žilách koluje maďarská krev, svůj temperament nezapře, stejně jako znalost tohoto, pro mnohé z nás nesrozumitelného, jazyka.

Cesta do Čech

Z rodného Slovenska byl posléze armádou odveden až do Slaného, kde absolvoval, tehdy povinnou, dvouletou základní vojenskou službu. Zde potkal následně svoji velkou životní lásku Vlastu a hned po vojně se s ní roce 1962 v sousedním Smečně oženil.

Před pár lety oslavili zlatou svatbu. Společně mají dvě dospělé děti – Karla a Lucii a pět vnoučat.

Navždy Slaňákem

Poté co se Karol Hevessy oženil, pracoval jako jeřábník v kladenské poldovce. Do Slaného se s rodinou přestěhoval v roce 1966 a zapojil se aktivně do kulturního života ve městě.

Časem změnil zaměstnání a od roku 1968 pracoval jako obchodní zástupce podniku Potraviny Kladno, později jako samostatný skladník ve velkoobchodě ve Slaném.

V roce 1976 přešel profesně do oblasti kultury a působil nejdříve v Okresním kulturním středisku Kladno, potom v Závodním klubu ROH Slaný, kde při zaměstnání dálkově studoval na Lidové konzervatoři v Praze (1985 – 1989).

Následně pracoval ve společnosti Pragokoncert Praha, Armádním uměleckém souboru Praha a Pražské komorní filharmonii.

V roce 1997 se natrvalo vrací do Slaného a nastupuje zde jako učitel Základní umělecké školy Slaný (nejdříve korepetitor, později jako učitel klavíru a klávesových nástrojů a též sbormistr).

Jeho aktivity nekončí ale ani v důchodovém věku. Od roku 2007 vedl tři roky pěvecký sbor Střední zdravotnické školy Kladno a od roku 2010 dva roky dětský pěvecký sbor ZŠ Slaný, Na Hájích.

V současnosti si užívá zasloužený odpočinek bez závazků a příležitostně vystupuje s různými soubory. V poslední době nejčastěji se svými pěveckými kolegy jako doprovod s oblíbeným pořadem francouzských šansonů.

Kromě muziky se Karol Hevessy dlouhé roky věnuje ve svém volném čase lepení papírových modelů hradů a zámků. Jedinečnou sbírku měli možnost zájemci vidět na podzim v lidové galerii Dobeška ve Slaném, kde svá díla autor vystavil.

Životní krédo: „Cokoliv děláš, dělej to dobře a s plným nasazením.“