Příslušníci ultrapravice se již počtvrté sešli v Kladně na náměstí Sítná, aby zde oslavili svátek svatého Václava a podnítili své příznivce k volbě některých členů kandidujících v nadcházejících krajských volbách.

Autonomní nacionalisté společně s voliči Dělnické strany vyšli do ulic města, aby dali hlasitě najevo zejména své vyhraněné názory vůči současnému chování společnosti. Čelný představitel Autonomních nacionalistů Kladno Jiří Bundana setkání rovněž nechyběl. Není tajemstvím, že na krajské kandidátce propagované Dělnické strany figuruje na čtvrtém místě.

Nacionalisté, kteří se aniv nedělinetajili svým odporem k současným vládnoucím špičkám a národnostním menšinám žijícím na území České republiky, vedli tentokrát svůj pochod s vlajkami a ochrannými štíty až na Floriánské náměstí.

Demonstraci se u školního komplexu v ulici Cyrila Boudy pokusila narušit skupina anarchistů, ale policejní pořádková jednotka naštěstí zasáhla včas.
Při návratu zhruba dvou set padesáti nacionalistů zpět na na Sítnou vyběhlo ve stejném místě opět několik odpůrců, ale policisté zamezili případnému střetnutí.

,,Policie oddělila anarchistům včas přístup, takže nedošlo nakonec ani ke střetu těchto dvou skupin. Při setkání nebyl nikdo napaden ani nedošlo k ublížení na zdraví,“ uvedla odpoledne kladenská policiejní mluvčí Jana Šteinerová. Podle jejích slov dále desítky policistů včetně nasazeného vtrulníku přesto situaci monitorovaly do pozdních hodin.

Přestože i mezi obyvateli Kladna existují lidé, již s názory nacionalistů otevřeně souhlasí, u většiny panuje naopak přesvědčení, že se za jejich domnělým vlastenectvím může skrývat velmi nebezpečné hnutí.

„To, co na veřejných setkáních tvrdí, je jedna věc. Nejednou jsme se ale přesvědčili, že jim podobní to nemusejí myslet dobře. Měli bychom se především poučit z dějin,“ uvedl osmaosmdesátiletý Jaroslav z Kladna.