Přestože se úředníkům na stůl dostalo celkem pět lukrativních nabídek, které byly nepoměrně vyšší, radní se rozhodli na doporučení vedení odboru správy majetku pro tu nejnižší.

„První nabídka přišla od vietnamského podnikatele, jenž chtěl v místě zřídit bar a hernu za zhruba 222 tisíc korun ročního nájmu. Ten po odmítnutí svoji nabídku rozšířil na 254 tisíc s tím, že v místě bude pouze herna,“ uvedl starosta Slaného Ivo Rubík. Dalším zájemcem o podnikání v centru města byl podnikatel s chovatelskými potřebami s nabídkou 168 tisíc korun ročně a společnost Golem Slaný, jež nabídla cenu 150 tisíc korun.

„Poslední a nejnižší nabídka ve výši 144 tisíc korun přišla ze strany podnikatelky Ilony Baborské, která chce v místě pouze rozšířit stávající obchod s drogerií. Kvůli tomu, že se jedná o jeden subjekt, kdy bude personál moci využívat jedno sociální zařízení a není třeba jako v předchozích případech posilovat elektrickou síť či kvůli zverimexu kanalizaci, jeví se nám tento návrh jako nejschůdnější,“ vysvětlil konečné rozhodnutí rady starosta Ivo Rubík.