Výběrové řízení totiž není dosud u konce. Celkem se do něj přihlásilo třináct společností. Po prvním kole jich zbylo pět. Ty, jež neuspěly, podaly kladenskému magistrátu své námitky.

Jak řekl primátor Dan Jiránek, jejich připomínky město předalo k právnímu posouzení a na jeho základě se rozhodlo jim nevyhovět. „Ovšem je jasné, že mnozí věc zašlou úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jelikož firmy velmi často využívají dané časové lhůty až do krajnosti, aby záležitosti spíše protahovaly než urychlily, rozhodli jsme se, že žádost úřadu zašleme sami,“ vysvětlil primátor Jiránek.

Pokud bude postup prověřen a úřad pro ochranu hospodářské soutěže kroky města potvrdí, zůstane ve hře pět firem, jež budou dávat cenové nabídky. „To bude již velmi rychlé,“ tvrdí Dan Jiránek.

Ovšem zcela jiná situace nastane, pokud zmiňovaná instituce nalezne nějaké pochybení. „V tom případě se celé řízení bude vracet o jeden či dva kroky,“ dodal.

Na situaci okolo rekonstrukce reagoval i středočeský hejtman David Rath. „Mrzí mě, že se rekonstrukce prodlužuje a komplikuje. Myslím si, že kladenská radnice, která tuto akci řídí a organizuje i výběrová řízení na zhotovitele, to trochu podcenila,“ vyjádřil se Rath.