K personální změně dochází proto, že Kladno vytvořilo na magistrátu oddělení pro záležitosti místních částí, které souvisí se zvyšováním bezpečnosti v jednotlivých čtvrtích. Stanislav Procházka se stal jeho koordinátorem.

Personální obměna prý v žádném případě chod Městské policie Kladno negativně neovlivní. „Připravujeme novou koncepci činnosti i struktury organizace. Pokračují programy prevence kriminality, nadále budeme rozvíjet práci Asistentů prevence kriminality, která se během posledních let velmi osvědčila. V nadcházejících měsících bych rád zastupitelstvu předložil návrh na pověření určitými pravomocemi vybraného strážníka nebo strážnici,“ řekl Petr Hašek.

Na mapce rozvojové území "pod Kožovou horou" u kladenského hlavního vlakového nádraží.
V Kladně by mohla vzniknout nová čtvrť

Zvolený postup se však nezamlouvá opozici. „K odvolání Stanislava Procházky z funkce ředitele Městské policie Kladno nevidíme s kolegy z Volby pro Kladno jediný rozumný důvod. Pan Procházka byl u vzniku městské policie, byl jedním z nejlepších ředitelů v republice, je uznávaným odborníkem například na prevenci kriminality, u strážníků měl absolutní respekt. Jako zcela paradoxní vidíme situaci, že člověk, který nebyl před lety přijat k městské policii, ji nyní řídí,“ prohlásil Milan Volf.

Radní Hašek nepopírá, že se před třinácti lety ucházel o místo strážníka a přijat nebyl, jelikož se s ředitelem Procházkou tehdy na vzájemné spolupráci nedohodli. „Před tím jsem ale působil u Policie České republiky na vedoucí pozici a měl pod sebou 140 lidí. Pro práci u městské policie jsem však měl požadavky, na kterých jsme se s tehdejším ředitelem neshodli. Nikoli však proto, že bych pro tu práci neměl předpoklady,“ tvrdí Hašek.

Ilustrační foto.
Kladenská dopravní společnost nakoupí do autobusů ozonéry, hubí viry a bakterie

Chybí 12 strážníků

Kladenské městské policii chybí aktuálně 12 strážníků do plného stavu, který představuje stovku lidí. Výroční zpráva o městské policii za loňský rok ještě není k dispozici, čeká se na schválení zastupitelstvem.

V roce 2018 řešili kladenští strážníci 14 082 přestupků, o rok dříve 12 476. V roce 2016 to bylo 14 041 přestupků.

Podle informací policejního webu www.bezpecnekladno.cz bylo loni v Kladně od ledna do listopadu spácháno 1594 trestných činů, za stejné období v roce 2018 to bylo 1485. V letech 2015 až 2017 byla kriminalita ve městě vyšší.

Kladno má novou pamětní minci.
Kladno má novou pamětní minci a co nevidět přibude další