Mezi zbavenými funkce měla být i ředitelka 11. ZŠ Hana Volfová, matka bývalého primátora Milana Volfa. Důvodem byla podle anonyma pomsta vedení města jejímu synovi, jenž před časem opustil řady radnici vládnoucí ODS a v podzimních komunálních volbách hodlá kandidovat na post primátora za nově vzniklé sdružení Volba pro město Kladno.

Volfovou údajně měla nahradit ´v rámci dobrých vztahů´ manželka opozičního zastupitele za sociální demokracii Miloše Vrchlavského. Aby to nebylo tak nápadné, odvolány měly být i ředitelky Miroslava Páralová z 9. ZŠ a Jana Červenková z 8. ZŠ.

Všechny tři jmenované ředitelky, s nimiž se Kladenský deník setkal ještě před jednáním zastupitelů, neskrývaly obavy, že ztratí svá místa. „Považuji to za velmi vážnou situaci. V minulosti už na mě byl podobný tlak, když se mluvilo o tom, že mě nahradí paní Vrchlavská, vyvíjen,“ řekla Hana Volfová.

„Cítím to jako snahu pomstít se mému synovi. Vidím v tom politickou záležitost a tlak vůči mé rodině. Tento vítr bohužel bere se mnou i další dvě kolegyně,“ byla přesvědčena Volfová.

Zastupitelé měli v programu svého středečního mimořádného jednání i nekonkrétně označený bod školství. Ještě v dopoledních hodinách se ale radnice prostřednictvím svého mluvčího Viléma Frčka písemně ohradila proti tvrzením neznámého pisatele a anonym označila za provokaci.

„Je zcela jasné, komu tyto lži nahrávají a kdo je tedy jejich autorem. Jedná se totiž o další z řady ´anonymních´ dopisů, které mají za cíl poškodit současné vedení radnice,“ stojí v prohlášení. Ačkoli je prý radním zřejmé, kdo anonym sepsal, v prohlášení není nikdo konkrétní jmenován.

Zastupitelé pak skutečně o školství v Kladně jednali. Hovořili však pouze o změně hranic jednotlivých spádových obvodů základních škol, které bude nutné změnit s očekávaným přílivem několika stovek nových obyvatel do chystaného obytného komplexu Garden Spot v Kročehlavech. Žádná ředitelka odvolána nebyla.

V souvislosti ze zmíněným anonymním dopisem zastupitel Vrchlavský veřejně prohlásil, že jeho manželka neusiluje, ani v budoucnu usilovat nehodlá o post ředitelky některé z kladenských škol.