Jak uvedl mluvčí radnice Vilém Frček, mnoho údajů, například technické informace o vozidlu, v registru chybí a úředníci je musí doplňovat ručně. Převod auta, který dříve trval maximálně deset minut, se tak nyní protáhne na půl hodiny. Kladenský magistrát proto rozšiřuje ve snaze uspokojit požadavky co nejvíce klientů stávající úřední hodiny úseku evidence motorových vozidel.

Dnes (v úterý 17.7.) a ve čtvrtek budou mít přepážky otevřeno až do 18 hodin (předtím to bylo jen do 15 hodin). Od pondělí do čtvrtka je tedy evidence občanům k dispozici vždy od 8 do 18 hodin.

„K této úpravě jsme přistoupili proto, abychom co nejvíce snížili negativní dopady nefunkčního systému, který déle než týden komplikoval životy lidem nejen v Kladně, ale v celé republice," poznamenal kladenský primátor Dan Jiránek.

Na úřadu v pondělí dopoledne čekalo na zaregistrování auta několik desítek lidí, někteří z nich tam byli už poněkolikáté. Například Vladimír Kaňka se minulý týden pokusil svoji žádost v kladenském úřadu vyřídit dvakrát a vždy byl neúspěšný.

„Nemají to připravené, udělají z toho velký humbuk a pak jim to nefunguje," řekl ČTK Kaňka. V pondělí už byl o něco spokojenější, protože registr fungoval a zájemcům byla k dispozici většina přepážek. „Je otevřeno čtyři nebo pět pokladen, takže to odsýpá," poznamenal muž.