Podle ředitele Sportovních areálů města Kladna Lukáše Kubici se nabídky firem v jednotlivých případech lišily. Přesto dokázali všichni zájemci vyhovět zadaným parametrům a ani jeden návrh nebyl zatím se soutěže vyřazen.

Pokud někdo následně nevyhoví požadavkům, může ale vypadnout ve druhém kole. „Vše pro nás zpracuje zprostředkovatelská firma. Hodnotící komise zasedne opět příští týden," upřesnil postup při výběrovém řízení Lukáš Kubica.

Návrhy společností, jež výbor nevyřadí, budou radě města předloženy 24. června. Ta bude mít i konečné slovo, kdo se rekonstrukce sportoviště ujme. Pokud se žádná společnost neodvolá, práce začnou v polovině července.

Modernizace stadionu v Kladně zahrnuje mimo jiné zvýšení počtu sedaček, opravu toalet a bufetů pro diváky, které jsou ve špatném stavu, zvýšen bude také počet únikových východů.

Přestože i zástupce opoziční Volby pro Kladno, bývalý kladenský hokejista a někdejší primátor Milan Volf, je dlouhé roky pro rekonstrukci stadionu, tvrdí, že hala potřebuje finanční injekci mnohem zásadnější a nejméně třikrát takovou, než jaká je odsouhlasena.

„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit levné věci. Podle mého soudu je celá akce nedomyšlená a první etapa bude zároveň i tou poslední," kritizuje Milan Volf.