Celková investice do reinstalace původních atrakcí a pořízení nových je za více než 53 milionů korun. "Jedná se o velký projekt, při kterém se odstranil starý tobogan na letním koupališti, který byl v dezolátním stavu a nedostal více povolení k provozování. Na jeho místo byly naistalovány celkem dva tobogany z krytého bazénu. Práce začaly už na jaře. Krom těchto dvou atrakcí přibyla též nová třídráhová skluzavka a opravený pětadvacetimetrový bazén," popsal projekt kladenský radní pro sport Jiří Chvojka (ANO).

"Dosavadní tobogany v krytém aquaparku pak nahradily zcela nové. Jsou zateplené a jejich provoz by tím měl být úspornější na spotřebu energií, " potvrdil Jiří Chvojka.

Jeden tobogan je standardní a druhý typu kamikaze, na jehož začátku je propadlo a jeho návštěvník tak vyzkouší na atrakci téměř volný pád.

Koupaliště na Sletišti je v provozu, krytý plavecký bazén v aquaparku se otevře po plánované odstávce, aquapark až po kolaudaci prostoru s tobogany. V Kladně ještě funguje Letní koupaliště Bažantnice v Kročehlavech.

Rozsáhlá modernizace letní plovárny a krytého bazénu za desítky milionů korun čeká v příštích letech také Slaňáky. Radnice se postará o obnovu plovárny za zhruba 60 milionů korun. Ta slouží ve své podobě od šedesátých let minulého století, přičemž postavena byla v roce 1902. Krytý aquapark stojí ve Slaném od roku 1999. Mnohé komponenty jsou v hale už zastaralé. I zde půjdou opravy do milionů korun.