Úkol byl zadán zastupitelstvem již před volbami manažerce rozvoje města. V úvahu připadají od počátku dvě varianty rekonstrukce. Jedna z nich je nákladnější, druhá úspornější. Jakou cestou se město vydá, budou rozhodovat opět zastupitelé.

Podle posledních informací z radnice by případná komplexní rekonstrukce, která zavře plovárnu nejméně na jednu sezónu, mohla přesáhnout sto milionů korun.

Dětský bazén by se sice oproti současnému stavu o něco zmenšil, ale na druhé straně by na plovárně přibyly nové zábavní prvky a veškeré nové čisticí technologie.

Druhou variantou, ke které se přikláněli většinově zastupitelé, by měla být postupná rekonstrukce po etapách, nejlépe aby nebyl ohrožen letní provoz. Aktuálně probíhají jednání s odborníky na úpravu technologické části, která je klíčová pro splnění technických a hygienických norem.

Aby se letos povedlo letní koupaliště otevřít na výjimku, musela radnice narychlo vyřešit řadu nedostatků. „Pro bezpečný provoz jsme museli opravit schodiště, které bylo jen z betonových desek. Bylo riziko, že tam někomu uvízne noha. Schodiště jsme proto celé zabetonovali a zaplastovali,“ připomněl starosta.

Problémem byla i skutečnost, že některé otvory pro cirkulaci vody byly větší než devět milimetrů. „I to se již změnilo. Podle norem musí být odlišná také výška madel u žebříků při vstupu do bazénů, aby se na nich nikdo nehoupal a nespadl. I takové věci jsme odstranili. Výstup mezi oběma bazény na prostředku jsme rovněž zrušili. Bazény nakonec opatřili čerstvým nátěrem. Vše jsme opravili za minimální cenu a velký dík patří pracovníkům správy majetku a technických služeb,“ doplnil starosta. Pokud se proces rekonstrukce ani v roce 2019 nezahájí, bude radnice usilovat ještě jednou o výjimku.