Jak už si mohli kolemjdoucí i cestující povšimnout, historická budova dostala novou fasádu, která prokoukla hned, jak zmizelo lešení. Kromě nového kabátu se dočkají cestující konečně moderních veřejných záchodků, které budou nově bezbariérové a vybaveny, dnes už běžným, standardem pro maminky na přebalování miminek. Upraveno bude i prostranství kolem budovy, aby místo pro čekající na vlak bylo co nejpříjemnější.

Na každém nádraží je pro příchozí důležitý i rozhlas a veškerý informační systém, podle kterého si mohou dobře ohlídat a prověřit své spoje, případně jejich zpoždění a návaznost. „I na toto je pamatováno a systém bude modernizován. Nádraží ve Slaném využívají denně stovky lidí. Do oprav a modernizace byly investovány bezmála čtyři miliony korun. Slavnostní otevření nádraží se uskuteční 16. ledna,“ řekla Kladenskému deníku Radka Pistoruisová, mluvčí Správy železniční a dopravní cesty.

Železniční stanice Slaný se nachází v západní části Slaného. Je součástí trati č. 110, nachází se na jejím 54. kilometru. Má šest dopravních kolejí a pět nástupišť. Nádraží bylo budováno od roku 1872 a dokončeno o rok později. První vlak přijel do Slaného dne 11. května 1873 z Prahy. Stanice ve Slaném byla zbudována jako součást tzv. Pražsko-duchcovské dráhy.

Výstavba nádraží tehdy změnila obchodní vztahy ve městě; v podstatě zlikvidovala provoz koňských kočárů z hlavního náměstí do Prahy, které nahradil dostupnější a rychlejší vlak.