Po letošní kruté zimě budou mít pracovníci starající se o údržbu silnic a chodníků v regionu zcela jistě více práce než v uplynulých letech. Skutečnost je bohužel taková, že na většině míst budou mít k dispozici zhruba stejný balík peněz jako vloni a někde možná i méně. Reálné škody, které zima napáchala, zatím sice nejsou známy, ale podle plánu by letos měli například ve Stochově vybudovat nové parkoviště, v Unhošti by chtěli opravit ulici Karla Čapka a Slánští počítají s rekonstrukcí Ouvalovy ulice.

Kladno

Město Kladno v letošním roce na opravu komunikací vyčlenilo částku 45 milionů korun. Vedoucí odboru dopravy a služeb kladenského magistrátu Tomáš Fujan sdělil, že v plánu je především nákladná kompletní rekonstrukce Vašíčkovy ulice v Rozdělově, ale i oprava Fibichovy ulice v centru vedoucí směrem k zimnímu stadionu. „Revize provádíme zhruba v polovině března, takže poté uvidíme, kde budou nutné další rekonstrukce,“ řekl Fujan.

Slaný

Ve Slaném by letos podle místostarosty Jaroslava Hložka chtěli pokračovat v opravě chodníků v Nosačické ulici ve směru ke hvězdárně. „Také plánujeme navázat na rekonstruovanou Wilsonovu ulici, kde bychom chtěli spravit chodníky směrem k nádraží a končit zhruba u bývalého pneuservisu,“ uvedl místostarosta Slaného.

To v rozpočtu pro letošní rok z provozních prostředků na opravu chodníků vyčlenilo zhruba 2,7 milionu korun a na silnice přibližně 1,326 milionu.
Hložek také uvedl, že podle něj bude po zimě třeba opravit například frekventovanou Ouvalovu ulici pod Kauflandem. „Počítáme také s rekonstrukcí Mánesovy ulice a uvažujeme i o kusu cesty v Dolíně. Také je dost možné, že požádáme o dotace na Husovu ulici. Tam by se jednalo o komplexní opravu, která by se pohybovala řádově v desítkách milionů korun.

O plánovaných rekonstrukcích v dalších městech na Kladensku se dočtete jen v tištěném Kladenském deníku v úterý 2. února 2010.