Když má našinec fištrón a do práce nechodí jen pro výplatu, je to vždycky znát. To je případ učitelky Šárky Hrbkové z velvarské základní školy, která si své svěřence ze 4. A doslova piplá.

Stejně jako její kolegové pravidelně vymýšlí, jak zefektivnit výuku žáků, kteří vedle ní vyrůstají od první třídy. Strop učebny velvarské školy je dostatečně vysoký, proto se nabízelo využít její prostor ještě jiným, než jen standardním způsobem.

Díky myšlence jedné z maminek žáka, která relaxační centrum poprvé viděla ve škole v Londýnské ulici v Praze, se podařilo vybudovat v krátkém čase také ve velvarské třídě patro, kde se děti mohou věnovat nejen výuce, ale především samy sobě.

Najdou zde místo i ke hraní. Čtyřiadvacet čtvrťáků může trávit v relax centru každou volnou chvilku. Je určeno především těm, kteří přijíždějí do školy o dost dříve před začátkem vyučování, nebo naopak těm, kteří si v patře chtějí oddychnout mezi odpoledním vyučovacím blokem, přečíst si v klidu knížku či se poradit nad domácím úkolem.

Jak je patré na fotografii, pod dřevěným patrem vzniklo oddělené centrum počítačové výuky a na rovné ploše tím nyní existuje několik úrovní.
„Jsem ráda, že se nám vše podařilo dokončit. V pátek 2. září jsme měli s rodiči slavnostní kolaudaci.

Na konci školního roku jsem jim řekla, co zamýšlím. Rodiče zafungovali skvěle. Hned jsme uspořádali i finanční sbírku,“ vylíčila učitelka Hrbková, která výstavbě patra obětovala velkou část prázdnin.

Od nápadu, přes projekt, ochotného ředitele školy na věc kývnout, kamarády řemeslníky, sponzory a rodiče, se vrtalo, řezalo, přitloukalo a natíralo. Výsledek je úžasný. Relaxační centrum je na světě, a jak děti potvrdily, je jim co závidět.