"Jakmile soud získá tyto informace, tak můžeme neprodleně přistoupit ke schválení reorganizace," uvedla soudkyně Jitka Sobková. Insolvenční správce i dlužník mají zprávu podat do dvou týdnů.

Také čtěte: Nemáte co na sebe a doma je nuda? Přijďte do kladenského kulturáku. Budete zírat

Společnost čerpá úvěry na pokrytí dluhů, reorganizace má pokračovat tak, že v nejbližších měsících bude část dluhů zcela uhrazena. Ve středu uzavřela Poldi smlouvu o dalším úvěru v hodnotě tří milionů eur (více než 80 milionů korun). O dalších úvěrech vedení společnosti jedná. Aktuálně mají věřitelé vůči Poldi celkové pohledávky zhruba 460 milionů korun.

"V tomto období se nám podařilo opravit veškerá zařízení, která se nacházela ve špatném stavu, bohužel došlo ke ztrátě náhradních dílů, které už nebylo možné na trhu zajistit, a proto jsme také museli sáhnout po inovativních řešeních, abychom tak zajistili opětovný chod," uvedl na dnešní schůzi věřitelů italský jednatel Poldi Adriano Zambon.

V současné době podle něj fungují všechna zařízení v komplexu kromě dvou, která ještě nebyla opravena, ale ta mají sloužit jako alternativní k těm již v provozu.

K soudu dnes přišla zhruba desítka zástupců věřitelů. Insolvenční správce Michal Brychta uvedl, že Poldi spolupracuje a průběžně komunikuje se zaměstnanci a věřiteli. U části pohledávek má společnost domluvený splátkový kalendář. Zaměstnanců zůstalo v podniku zhruba 200, výroba je v provozu omezeně, jede například provoz tepelného zpracování nebo dokončující výroba. Společnost má dlouhodobé potíže s vyplácením mezd, nyní jsou zpožděné ty za leden.

Nepřehlédněte: Poldovka stále nemá vyhráno, její budoucnost má v rukách soud

Věřitelé se dnes odpoledne sejdou ještě kvůli sesterské společnosti Poldi Trade, kterou vlastní stejný investor, podle insolvenčního správce se předpokládá, že i v tomto případě věřitelé reorganizaci schválí.