Kolem desáté hodiny dopoledne požádal policista strážníky o kontrolu vozidla Škoda Favorit červené barvy, které bylo zaparkované v Saskově ulici.
„Řidič favoritu, devětačtyřicetiletý muž, se tou dobou měl nacházet u soudu na jednání a je podezřelý ze spáchání trestného činu, protože podle zjištěných skutečností má soudem vysloven zákaz řízení. Strážníci monitorovali pohyb osob v okolí a krátce po desáté hodině za volant usedl muž a s favoritem se rozjel. Hlídka se za ním vydala a zjistila, že se skutečně jedná o podezřelého, který na dotaz strážníka potvrdil, že má vysloven zákaz řízení,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Jiřina Forejtová.

Kvůli porušení zákazu, a tím i spáchání trestného činu, byl pachatel předveden na policejní stanici v centru města. Podle následujících událostí v však bezvýsledně.

Jen o několik hodin později byla hlídka městské policie informována, že tento muž po propuštění z Policie ČR opět usedl za volant.
„Strážníci se dozvěděli, že pachatel pokračoval v trestné činnosti a opět porušil soudem vyslovený zákaz tím, že usedl za volant svého vozidla a odjel směrem do Rozdělova. Operátorům kamerového systému se sice podařilo zaznamenat pohyb podezřelého vozidla, ale strážníkům se červený favorit ztratil v ulicích, kde již kamery nemají dosah,“ řekla Forejtová a dodala, že pachatel se přesto nevyhne stíhání ze strany PČR.