Naopak včera kolem poledne byl v Centru správních agend v Kladně pouze jediný člověk, který si přišel vyzvednout nový řidičák. Přitom podle statistik ministerstva dopravy zbývá na Kladensku k výměně ještě 3470 průkazů.

„Žádné fronty na úřadě nemáme. Mnohem častěji než k výměně přicházejí lidé řidičáky vracet především kvůli vysokému věku nebo špatnému zdravotnímu stavu, což je výhodné proto, že nemusejí čekat a doklad mohou odevzdat i v informacích. Z tohoto důvodu tedy neuvažujeme o prodloužení otevíracích hodin nebo náhradním dni otevření centra,“ sdělila mluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová.

Poslední šanci opozdilcům se rozhodli dát úředníci ve Slaném. „Protože svátky zkrátily počet dnů, kdy je úřad otevřen, rozhodli jsme se občanům vyhovět a v některých dnech budeme mít otevřeno déle. Byla to vlastní iniciativa úřednic. Možnost posílání dokladů poštou, podobně jako by to mělo být u občanských průkazů, jsme zavrhli,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Slaný Jiří Vesecký.

Změna se týká čtvrtku 27. prosince, kdy bude otevřeno do 16.30 hodin, v pátek 28. prosince do 12 a v pondělí 31. prosince také do 12 hodin.