Studenti z Kladna, Karlových Varů a Mostu měli letos za úkol sestrojit ze stavebnice Lego a za pomoci ovládací elektroniky robotické fotbalisty, kteří se mezi sebou utkali na soutěžních stolech ve hře dva na dva.

Ilustrační foto.
Vrátí se Kladno zpět do systému pražské dopravy? Dopravce jednal s městem

Na improvizovaném stolním fotbalovém hřišti vypadalo utkání robotů jako skvělá studentská zábava, za vším jsou ale hodiny dřiny a pečlivé práce, aby se klukům robotičtí hráči dokázali na pokyn rozeběhnout a vsítit soupeři gól.

Jak potvrdil učitel studijního předmětu automatizace Petr Podoba, který byl hlavním organizátorem soutěže, do zápolení se přihlásila řada talentovaných kladenských studentů. Jen z jeho třídy soutěžilo dvanáct ze šestnácti studentů.

Z natáčení celovečerního dramatu Jedna noc v kladenských ulicích.
Jedna noc. Poslední klapka nového filmového dramatu padla na kladenském sídlišti

Neméně šikovní byli i další konstruktéři robotů - fotbalistů z ostatních přihlášených škol. Bronz zůstal letos doma, stříbro si odvezli studenti z Karlových Varů a zlato náleží žákům ze soukromé střední školy v Mostě.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce

Jak připomněl ředitel střední školy v Dubí Jiří Růžek, kladenští studenti jsou úspěšní nejen v soutěžích, ale také při přijímání na vysoké školy. „Někteří z našich absolventů jsou dnes i majiteli či manažery kladenských soukromých firem a s naší školou i nadále spolupracují jako sponzoři podobných soutěží jako je Autobot. Pro školu je to skvělá vizitka a pro žáky výborná motivace,“ poznamenal ředitel Růžek.

Autobot 2023 - výsledky

1. místo
tým Ti, kterým se to rozbilo (Jan Závora, Petr Mudrych), Střední soukromá Škola Marketingu a Ekonomiky pro Podnikání, Most.

2. místo
tým CyberKnights (Vojtěch Samec, Jirka Plaček), První české gymnázium Karlovy Vary.

3. místo
tým Ztraceni v lese (Vojtěch Trojan, Václav Mach) SOŠ a SOU, Kladno, Dubská.