„Nevím, jestli si uvědomujete, že tím, že zvedáte sazbu za svoz odpadu, že jste zvedli nájemné v městských bytech, zdražila se voda, ztěžujete život Kladeňákům? Město neplatí daně, je to také o tom, aby město udělalo službu a zajistilo. Je to podle mne amatérství. Zdražením zhoršíte podmínky pro život ve městě,” nešetřil kritikou při projednávání lídr opozičních zastupitelů a bývalý primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno) s tím, že se ve městě také nemusí sekat tráva, svítit kvůli úspoře.

Pondělní prohlídka obchvatu uspořádaná vedením Slaného byla určena pěším zájemcům. Ve středu už tudy budou jezdit první auta.
Obchvat Slaného přijede slavnostně otevřít ministr dopravy

Zvýšení ceny za svoz komunálního odpadu je podle primátora Dana Jiránka (ODS) způsobeno i kvůli vybudování podzemních kontejnerů. „Musíte si uvědomit, že zhruba polovina zvýšení poplatku je způsobena tím, že se ve městě zavedly podzemní kontejnery. Náklady na jejich údržbu a podobně dosahují téměř pět milionů korun ročně,” reagoval primátor města.

„Podzemní kontejnery na mnoha místech pomohly, jelikož dříve tam běhali potkani, někde se pak tímto podařilo navýšit kapacitu. Město by mělo tyto služby zabezpečit,” hájil rozhodnutí bývalého vedení města Milan Volf.

Poplatek za svoz komunálního odpadu se naposledy zvýšil před devatenácti lety z tehdejších 498 korun na 600 korun.

V Kladně přibyla další bezbariérová a zrekonstruovaná škola.
V Kladně přibyla další bezbariérová a zrekonstruovaná škola