V příštím roce jsou očekávány příjmy ve výši 587 milionů korun a výdaje v hodnotě zhruba 780 milionů korun. Deficit je tak 193 milionů korun, část pokryjí přebytky hospodaření z minulých let, 130 milionů korun použije město z dlouhodobého investičního úvěru.

„Stejně jako letos chceme významně investovat do velkých akcí. K projektům, ve kterých budeme pokračovat, patří letos zahájená rekonstrukce plovárny a nástavba učeben a konektivity ve 2. základní škole na Komenského náměstí,“ uvedl starosta Slaného Martin Hrabánek (ODS).

Jednou z největších akcí pro rok 2024 ve Slaném je rekonstrukce a modernizace školní jídelny Na Sadech a rekonstrukce Soukenické ulice, jedné z nejstarších ulic v historickém centru města. Tu muselo Slaný letos odložit, protože se dosud nenašla vhodná firma, která by se náročného úkolu zhostila. Aktuálně dorazila napodruhé na stůl úředníků jediná nabídka a čeká se na její vyhodnocení.

Modernizace a zkapacitnění zastaralé školní jídelny Na Sadech je projektem za zhruba 100 milionů korun - bez možnosti dotace. Už byla vypsána veřejná soutěž na zhotovitele. Pokud vše půjde podle harmonogramu, práce by mohly začít v červnu příštího roku.

Rekonstrukce plovárny bude pokračovat

V případě rekonstrukce venkovní plovárny za 135,7 milionu korun, kterou provádí firma Metrostav, byla část peněz prostavěna už letos. V roce 2024 se počítá s dalšími 90 miliony korun. 

V areálu plovárny se pracuje i v prosinci, probíhá tam betonáž a budování zázemí technologií. „Rádi bychom otevřeli příští rok o letních prázdninách. Zatím jedeme podle harmonogramu,“ řekl k rekonstrukci koupaliště Hrabánek.

I v krytém aquaparku nahradí nový tobogan současný tubus, který slouží svému účelu už 24 let a je za hranicí životnosti. „Rádi bychom akci naplánovali na dobu, až zprovozníme plovárnu,“ uvedl místostarosta Slaného Radek Vondráček (ANO). Výměna čeká i šatní skříňky. Vše celkem za 8,2 milionu korun.

Slaný bude rovněž pokračovat v revitalizaci Kumpánovy zahrady, kde je v plánu adventure golf. Hřiště nahradí někdejší minigolf, na který byli Slaňáci v areálu desítky let zvyklí. „Vybudováno bude v části za potokem,“ dodal starosta k záměru za 5,5 milionu.

Na začátku příštího roku, v pátek 5. ledna, bude slavnostně otevřena Sportovní hala Háje, která byla dokončena letos za více než 135 milionů korun. Město na tuto pasivní budovu získalo dotaci ze Státního fondu životního prostředí 25 milionů korun.