Rekonstrukce divadla, plynofikace a oprava ulic a chodníků v Podprůhonu, výstavba tří nových hřišť nebo průzkum starých ekologických zátěží v bývalé Poldovce. To jsou některé zásadní výdaje kladenského rozpočtu pro letošní rok.

Vyrovnaný rozpočet, který bude hospodařit s částkou 1,65 miliardy korun, v úterý schválili zastupitelé města.

Loni činil rozpočet Kladna rekordních 2,4 miliardy korun, když se do něj promítla největší investice v historii města – vybudování nové části kanalizace ve Švermově za zhruba 500 milionů korun.

Dalším důvodem sníženého rozpočtu je očekávaná nestabilita ve výběru daní. Zde byli radní při tvorbě rozpočtu oproti odhadům ministerstva financí ještě opatrnější. Nicméně v případě pozitivního vývoje jsou prý připraveni ´pustit chlup´.

„Přes úsporný rozpočet nechceme snižovat investice. Ty letos dosáhnou téměř čtyř set milionů korun,“ řekl náměstek primátora Miroslav Bernášek (ODS).

Proti návrhu rozpočtu nebyly zásadnější výhrady ani ze strany opozice. „Nějaké připomínky ale máme. Myslíme si, že rozpočet je na straně příjmů i výdajů poněkud přehřátý,“ uvedl bez dalšího upřesnění Milan Volf (Volba pro Kladno).