Přítomní členové a členky i pozvaní hosté si nejprve vyslechli informaci o bezpečnostních opatřeních, potom předsedkyně ČsOL Kladno Eva Armeanová poděkovala členům, kteří šli v průvodu VI. Manifestačního sjezdu 4. září 2021, obzvláště Stanislavu Čížkovi a pětaosmdesátileté Marii Kabešové, která byla v pochodu nejstarší členkou ČsOL Kladno. Předsedkyně ocenila, že si Marie Kabešová přišla také zastřílet.

Armeanová přivítala všechny, zvláště válečnou veteránku Věru Holubevu, sestru válečné veteránky Vandy Biněvské, a její dceru Natálii Varjanicu. O statečné Vandě vyšla kniha. Přestože zemřela v roce 1991 a od její smrti uplynulo 30 let, na ni není zapomenuto. Pořadatelé si váží účasti její rodiny, všech 11 ročníků s nimi při střelbách byla také Vandina fotografie. Armeanová dále připomněla 100. výročí vzniku ČsOL a také ČsOL Kladno a popřála všem střelcům a střelkyním pevnou ruku a hodně nastřílených bodů.

Rekordní výsledek

V kategorii mužů padl rekord. Dva členové nastříleli neuvěřitelných 100 bodů. Povedlo se to Stanislavu Čížkovi a Ivo Bedrnovi. Po rozstřelu se umístil na 1. místě Ivo Bedrna, na 2. místě Stanislav Čížek a 3. místo s 93 body si vybojoval Vladimír Pokorný. V kategorii žen si 1. místo vystřílela Iveta Kohelová s 95 zásahy, na 2. místě s 85 body skončila Jitka Lenková a 3. místo získala Edita Volková, nastřílela 75 bodů.

Následovalo vyhodnocení kategorie hostů. V kategorii mužů zvítězil Jiří Skála s 94 body, 2. místo s 88 body si vystřílel Karel Dudek a na 3. místě se 71 body skončil Ančo Marinov. V kategorii žen se na 1. místě umístila Marie Martínková se 36 body, na 2. místě Lenka Ciprová s 28 body a na 3. místě s 20 body Natalie Varjanica. Všichni obdrželi pamětní list, vítězové diplomy a medaile a členové ČsOL krásné poháry.

Přestože předpověď počasí nebyla příznivá, úřčastníci si stihli zastřílet, jak se říká, mezi kapkami deště. Předsedkyně ČsOL Kladno všem vítězům ještě jednou pogratulovala a všem 40 účastníkům poděkovala za účast i kázeň při dodržování covidových opatření. Akce se uskutečnila i díky Ministerstvu obrany, Krajskému úřadu Středočeského kraje a Československé obce legionářské, která poskytla dotace. Odborný dohled nad průběhem držel Jan Rubeš se svým kolegou.

Stanislav Pítr