VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Růžové pole opět na pořadu dne, kraji se rozhodnutí Kladna nezamlouvá

Kladno - Kladenští zastupitelé už na jaře schválili po dlouhé a relativně „výživné“ diskuzi změnu územního plánu týkající se lokality Růžové pole v Kladně. Zde by měl v budoucnu vyrůst hypermarket Globus v kombinaci se zelení. Město Kladno si kvůli tomu nechalo zpracovat průzkum veřejného mínění, který hovoří ve prospěch obchoďáku. I přesto si někteří Kladeňáci dál stojí za svým a mají odlišný názor. Část Kladeňáků by místo dalšího nákupního centra raději viděla na Růžovém poli už jen zeleň, jiní místo pro sport, další skupina lidí nové byty. Odpůrci obchoďáku vyjádřili na sklonku minulého roku svůj nesouhlas dokonce i v petici Zachraňte Růžové pole.

4.7.2018 4
SDÍLEJ:

Budoucí možná podoba Růžového pole.Foto: Vizualizace MMK

Ať už se na Růžovém poli odehrají jakékoli změny, důležité je připomenout, že využití tohoto dosud nezastavěného území mezi Bažantnicí a Unhošťskou ulicí už dávno před tím umožnila změna územního plánu, kterou prosadilo předchozí vedení kladenské radnice. Svým postupem tak už před mnoha lety změnilo zemědělskou půdu v zastavitelné území.

I z tohoto důvodu je pro řadu Kladeňáků nepochopitelné, proč Rada Středočeského kraje vydala nesouhlasné stanovisko ke stavbě obchoďáku. "Středočeský kraj nesouhlasí s dokumentací k záměru Obchodní centrum Kladno ulice Arménská“ z důvodu velkého záboru zemědělské půdy a zhoršení dopravní situace v dané lokalitě. Toto rozhodnutí vychází podle Rady kraje z průzkumu území, které je dostatečně pokryto nákupními centry, ale chybí zde naopak park a sportoviště, které byly navrženy v původním územním plánu před jeho účelovou změnou," stojí v usnesení Rady Středočeského kraje ze dne 18. června. Úkol vydat pro Krajský úřad Středočeského kraje vyjádření územního samosprávného celku dostal už v červnu na starosti náměstek hejtmanky pro životní prostředí a zemědělství Miloš Petera.


Proč se tak děje, se podivuje i kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). "Upřímně nevím, jak reagovat na tak laické a nic neříkající usnesení, které nemá žádnou věcnou váhu a nezakládá se na reálných podkladech. Je zřejmé, že ho Rada Středočeského kraje přijala v rychlosti na něčí přání. Usnesení kraje je jasným politickým krokem, bez jakékoliv vážnosti a valného významu, které nepatří do odborného posouzení vlivu na životní prostředí (EIA), které v rámci řízení nyní probíhá. Díky neodbornému způsobu, jakým bylo předloženo a následně vydáno, udělali krajští radní politický krok, který však ztratil veškerou vážnost a je jen kapkou v moři všech skutečně odborných vyjádření, které investor musí splnit, aby mohl svůj projekt zrealizovat. Podle jeho textu evidentně radní studii ani neviděli a neznají ani územní plán města Kladna,“ zdůrazňuje kladenský primátor Milan Volf.

Jak dále upozorňuje, předmětné pozemky totiž od roku 2008 nejsou zemědělskou půdou, ale zastavitelným územím. „Je třeba zdůraznit, že tyto pozemky nejsou v majetku města Kladna a těžko budou soukromí vlastníci budovat na svých pozemcích parky či sportoviště. To je naprostá utopie. Marně si proto kladu otázku, co má být výsledkem této politické kampaně? Dokáži pochopit, že se ne všem záměr majitelů postavit zde Globus líbí, ale ještě jsem neslyšel žádné realistické řešení,“ dodává primátor.

Pokud kraj vydává takováto doporučení, měl by, dle primátora, pozemky vykoupit a sportoviště na nich vybudovat. Cena pozemků je okolo 300 milionů korun. „Zákon nás zavazuje hledat kompromis v subjektivních právech všech stran, tedy jak vlastníků pozemků, tak obyvatel přilehlého sídliště. Vlastníci samozřejmě chtějí zúročit svůj majetek, některým lidem se záměr líbí, jiní si přejí sportoviště a park, další chtějí nové byty. My jsme připravili možné řešení pro celé území, ne jen pro místo, kde by mohl stát Globus,“ říká Volf. Bezmála jedna třetina pozemku, kterou majitelé navíc darují městu, je proto věnována právě pro park, výsadbu nových stromů nebo in-line dráhu. V jedné části je počítáno i s novou bytovou výstavbou. „Tímto komplexním řešením dáváme jasnou stopku dalším obchodním domům. Bez něj a bez koncensu s majiteli tady za několik let může vyrůst také deset takových obchodů," uzavírá kladenský primátor Milan Volf.

Na jeho slova reagovala v úterý odpoledne mluvčí Středočeského krajského úřadu Helena Frintová. „Dělat jakékoli definitivní závěry je předčasné. Je to zatím jen prvotní vyjádření.

Výbor dal pouze doporučení. Budou tedy pokračovat i další záležitosti. Kraj je povinen nechat proběhnout veřejné projednávání a další úkony. Posouzení vlivu na životní prostředí (EIA) dále pokračuje. Konečné stanovisko Středočeského kraje bude vydáno tedy až poté," vysvětlila Frintová.

Autor: Kateřina Nič Husárová

Místo události:
4.7.2018 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 14 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník - balič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, - samostatnost, spolehlivost, - dobrý zdravotní stav a fyzická zdatnost - manipulace s kartony, Náplň práce:, - příprava a balení dárkového zboží a interiérových doplňků dle požadavků klienta, - zavážení a uskladňování zboží, - práce je pouze ve stoje, - nutno počítat s občasnými přesčasy a prací i o víkendech, , , , V hlavních sezonách, což v rámci roku trvá cca 6 měsíců (jaro, Vánoce a další) je práce na dvousměnný provoz (6:00 - 14:30 hod, 13:30 - 22:00 hod). Zbylé měsíce je provoz jednosměnný 7:30 - 16:00 hod.. Pracoviště: Dakls, s.r.o. pobočka kladno, Buštěhradská, č.p. 206, 272 03 Kladno 3. Informace: Kateřina Sklenářová, +420 606 361 802.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 18 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný pracovník ve stravovacím provoze - výdej jídel. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o výdej jídel a pomocné práce v kuchyni., , Pracovní doba: Po - Pá: 5:30 - 13:30 hod., , Nabízíme: zaměstnanecké výhody. Pracoviště: Jaroslav blažek- provozovna, Průmyslová, č.p. 1129, 272 01 Kladno 1. Informace: Jaroslav Blažek, +420 603 323 306.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 90 Kč

Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Bezpečnostní pracovník/pracovnice - DPP. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Náplň práce:, Přijmeme muže i ženy na pozici bezpečnostní pracovník/ce:, o Ochrana a ostraha majetku klienta, o Pochůzková činnost, o Kontrola bezpečnosti v rámci objektu, o Eliminace nepoctivých zákazníků, o Jednoduchá administrativa, o Komunikace s policií, , Požadavky:, o Chuť pracovat, o Trestní bezúhonnost, , Nabízíme:, o Možnost týdenních výplat, o Možnost dlouhodobé brigádní spolupráce s možností přechodu na HPP, o Zázemí stabilní společnosti, o Kompletní uniformu a příspěvek na obuv, o Možnost profesního i platového růstu, o Zajímavý motivační program, o Zajistíme zkoušky profesní kvalifikace za zvýhodněnou cenu, o Možnost zajištění ubytovny. Pracoviště: Mark2 corporation czech a.s., pracoviště, Petra Bezruče, č.p. 3388, 272 01 Kladno 1. Informace: Lenka Pelikánová, +420 800 111 112.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči Svářeč kovů metodou 136 - prac. Slaný. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 36000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: Netovická č.p. 538, Slaný., Ihned přijmeme pracovníka na pozici svářeč kovů metodou 136. Požadujeme praxi v oboru, samostatnost a spolehlivost. Znalost svařování pod UZ a drážkování výhodou. , , Nabízíme:, - stabilní práci, - motivační mzdové ohodnocení dle praxe a odbornosti, - možnost ubytování, - karierní růst , , Kontakt je možný POUZE e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Oldřich hut - pracoviště slaný, Netovická, č.p. 538, 274 01 Slaný 1. Informace: Lukáš Melhuba, +420 731 505 615.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Celníci a inspektoři odhalili nelegální obchod s tygry
AKTUALIZOVÁNO
14

Šílené podmínky. Berousek prodával tygry Vietnamcům kvůli čínské medicíně

Pokládka nové kanalizace ve Pcherách pokračuje. Obec bude průjezdná v září.
11

Pokládka nové kanalizace ve Pcherách pokračuje. Obec bude průjezdná v září

Domů si přivezl sele divočáka zapasované v nárazníku

Kladno – Na velmi kuriózní situaci bude jistě velmi dlouho vzpomínat jeden z kladenských řidičů. Ten nedaleko bývalého hotelu Lapark narazil do selete divočáka, které si zapasované pod nárazníkem odvezl až domů.

Větší hrozba, než nehody: to, co nosí lidé v hlavě

Střední Čechy – Očkování proti pneumokoku. Jedna z prvních otázek, s níž se setkává každý, kdo řeší přijetí někoho ze svých blízkých do domova seniorů či obdobného zařízení. Pro leckoho je to překvapení. O invazivním pneumokoku se moc neví.

Tygři na porážku: Padla tři obvinění

Člen slavného cirkusového rodu Ludvík Berousek čelí podezření, že prodával tygry do vietnamských restaurací. Policisté a celníci v pondělí provedli razii v Berouskově zooparku v Bášti u Prahy a také v tržnici SAPA v Praze-Libuši.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT