Modernizace, elektrifikace a zdvojkolejnění železniční trati mezi Prahou a Kladnem začíná v úseku Kladno - Kladno Ostrovec. Navzdory prvním omezením ale zásah do dopravy není zatím příliš ostrý. To ovšem časem přijde – s prvním červencovým dnem, kdy přibudou dopravní omezení a uzavírky, současně bude zahájena vlaková výluka mezi těmito dvěma kladenskými stanicemi.

Jak oznámil magistrát na svém webu, provoz mezi Kladnem a Prahou přitom zůstane zachován.

Most u Šilerky je stále zavřený, práce brzdí změna projektu.
Na most u Šilerky se měla po osmi měsících vrátit auta. Zůstává ale zavřený

„Jde o zásadní a rozsáhlý stavební projekt, který nedělá město, ale Správa železnic se zhotovitelem Eurovia železniční stavby. Nicméně vzájemná úzká spolupráce je nezbytná, protože modernizace trati přináší související zásahy do infrastruktury. Pravidelně proto na magistrátu probíhají koordinační schůzky mezi zástupci železniční stavby a města, aby vše proběhlo hladce,“ připomněl kladenský primátor Milan Volf a obrátil se na Kladeňáky s prosbou o trpělivost při dopravních omezeních.

Podjezd, podchod i nová parkoviště

„Po dokončení půjde vlaková doprava celkově nahoru a bude využívána více, než je tomu teď. Přínosem bude například i nahrazení železničního přejezdu silničním podjezdem ve frekventovaných ulicích Petra Bezruče a Wolkerova, vybudování podchodu mezi Sletištěm a zimákem, rekonstrukce stanic i nová parkoviště,“ doplnil primátor.

Zdroj: Youtube

V ulici Sportovců začíná v pondělí 20. března jednosměrný provoz. Řidiči budou moci jezdit pouze ve směru od ulice Petra Bezruče, tedy od zimního stadionu, a směrem z Velké Dobré k městskému stadionu Sletiště. Opačným směrem z ulice Sportovců na Velkou Dobrou už neodbočí.

Objízdná trasa pro nákladní dopravu povede z Doberské ulice po silnici III/2384 na Velkou Dobrou a dále po silnici III/2385 zpátky na Kladno, do ulice Petra Bezruče.

Fotografie byla pořízena ve čtvrtek 9. března.
Veterinární správa: psi na vrakovišti nejsou týraní, ovšem majitel porušil zákon

Po dobu této úpravy provozu, která má pokračovat zhruba do začátku letošního září, budou moci řidiči využívat sousední parkoviště u Sletiště. Část prostoru tam přitom zabere i stavební firma.

Až do konce listopadu bude platit ve stejné době zahájená úplná uzavírka části Závišovy ulice na Ostrovci. Pouze rezidenti budou mít možnost tudy projíždět a parkovat po pravé straně vozovky.

Další omezení začnou s prázdninami

Objížďka povede z ulice Antonína Škváry až na kruhový objezd u COOPu v Braunově ulici. Lávka, která vede přes koleje u zastávky Kladno-Ostrovec do Podprůhonu, zmizí. Nahradí ji dočasné pěší propojení o pár metrů dále.

Z Plesu královského města Slaného.
Ozdobou slánského plesu byla Monika Absolonová. Za rok bude bál jubilejní

Další omezení mají začít s letními prázdninami, kdy bude zavřen příjezd k Bille z Vítězné ulice v okolí stanice Kladno - město, další zavřený přejezd bude ve Wolkerově ulici a v ulici Františka Kloze bude zavřen chodník.