Labyrint

Středisko volného času Labyrint Kladno pořádá Čertí rejdění v sobotu 1. prosince od 14 do 17 hodin v Domě kultury na Sítné. Ve velkém zábavném programu děti uvidí Čertovské kouzlení s Kamilem Burdou, vystoupení aerobiku a kladenských mažoretek Květinky nebo ukázky orientálních tanců.
„Zasoutěžit si mohou při pódiových hrách a na atrakcích. Připraveny budou také čertovské tvůrčí dílny, malování na obličej, čertovské účesy, deskové hry a mnoho dalšího," uvedla pracovnice střediska Šárka Sandevová.
Přes Nebeskou poštu mohou malí návštěvníci napsat svá přání Ježíškovi, chybět nebude mikulášská nadílka.

Mayrau

Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích připravil akci Čertoviny na sobotu i neděli vždy od 9 do 18 hodin. Mikulášská nadílka bude obohacena ukázkou práce kovářů v místní kovárně.
„Při této příležitosti si návštěvníci mohou prohlédnout i výstavu Karbonský svět v obrazech a zkamenělinách," poznamenal vedoucí skanzenu Pavel Rolinec.

Obchodní centrum

Mikulášskou nadílku má v sobotu od 14 hodin v doprovodném programu i obchodní centrum v Arménské ulici v Kladně. Děti i jejich rodiče se mohou těšit na zajímavý program plný her a zábavy v čertovském duchu, na závěr bude připravena pekelná ohnivá show.
Na tvořivé děti budou čekat andělské dílny, kde si mohou zkusit vyrobit ubrouskovou metodou rámečky s andělskými motivy. Pro děti je připravena také pekelná diskotéka, čertovské malování na obličej nebo různé soutěže s vánoční tematikou.

Smečno

Na mikulášskou diskotéku se v sobotu od 14.30 hodin mohou těšit děti ze Smečna. Uskuteční se ve zdejší sokolovně. Pro návštěvníky tu bude připraven bohatý program.

Čertovské kování

Společnost patriotů Slaného pořádá v sobotu od 14 hodin akci První čertovské kování pod Velvarskou bránou. V místě budou pro návštěvníky připraveno občerstvení, zábava a možnost vlastní rukodělné tvorby.

Ostrov

Mikulášská besídka pro děti se ve slánském Ostrově uskuteční v sobotu od 16 hodin. Vzkazy Mikuláši mohou zájemci přinést předem.

Kameňáci

Sobotní odpoledne plné her a soutěží připravují na sobotu v Základní škole v Kamenných Žehrovicích členové spolku Kameňáci od Záplav. Od 14 hodin se děti mohou zapojit do výtvarné dílničky, ve škole bude fungovat nebeská pošta. Pořadatelé ale vzkazují: „Nezapomeňte si vzít přezůvky!"

Bílichov

Mikulášskou nadílku pro malé obyvatele Bílichova uspořádal místní obecní úřad. Akce se uskuteční v sobotu od 16 hodin v kulturním domě. Příchozí se mohou těšit na dvě představení s názvy Hledáme ztracenou princeznu a O třech králích. Poté přijdou Mikuláš, čert a anděl.

Královice

O mikulášskou nadílku nepřijdou ani Královičtí. Zde se uskuteční v sobotu 8. prosince od 15 hodin v malém sále hospůdky.